Į NMA nuotolinio ugdymo programą priimtas rekordinis gabių vaikų skaičius

Publikuota: 2011 m. lapkričio 18 d. penktadienis

Į Akademiją priimtas rekordinis norinčių studijuoti joje mokinių skaičius. Iš viso priimta 146 mokiniai, o bendras akademikų skaičius siekia 425. Tai didžiausias studijuojančių akademikų skaičius per visus Akademijos gyvavimo metus.

Lietuvoje pasibaigė gabių vaikų atranka į „Nacionalinę moksleivių akademiją“ (NMA), kuri vyko nuo rugsėjo 12 iki spalio 26 dienos. Šiais metais norą mokytis Akademijos nuotolinio ugdymo programoje pareiškė 777 mokiniai iš visos Lietuvos – tai 35 proc. daugiau nei pernai.

Pasibaigus pirmajam atrankos etapui į NMA nuotolinio ugdymo programą, matyti, kad kaip ir pernai daugiausia norinčių pagilinti žinias buvo matematikos (306 mokiniai), biochemijos (114 mokinių) bei lietuvių filologijos (96 mokiniai) NMA sekcijose. Kitose sekcijose užsiregistravo panašus mokinių skaičius, kuris siekė apie 50.

Aktyviausi kaip ir pernai buvo devintos ir dešimtos klasės moksleiviai, tačiau šiemet norinčių devintokų mokytis NMA skaičius išaugo dvigubai, o dešimtokų liko panašus kaip ir pernai.

„Žinoma, šiemet vėl gi aktyviausi buvo didžiųjų miestų (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio) mokiniai, tačiau džiaugiamės, kad nemažas būrys norinčių mokytis NMA yra iš Alytaus, Tauragės, Mažeikių, Šilutės, Biržų, Anykščių, Kupiškio, Marijampolės, Pakruojo, Prienų, Skuodo, Telšių bei Zarasų rajonų“, - džiaugėsi mokinių aktyvumu VšĮ „Nacionalinė moksleivių akademija“ direktorė Eglė Daunienė.

Kitame atrankos etape Akademija organizavo atrankos testus stojantiesiems ir pagal jų rezultatus buvo atrinkti 146 būsimi akademikai. Šie testai yra skirti bendriesiems intelektiniams gebėjimams vertinti ir gebėjimų struktūrai nustatyti. Iš gautų rezultatų galima spręsti apie testuojamojo asmens verbalinius (kalbinius), matematinius, erdvinius (vizualinius) ir atminties gebėjimus bei bendruosius samprotavimo gebėjimus.

Nacionalinėje moksleivių akademijoje mokosi gabūs ir talentingi Lietuvos paaugliai (7-12 klasės moksleiviai), kurie dar tik renkasi tolimesnę mokymosi sritį ir specializaciją. Nuotolinį mokymą šiemet visiškai apmoka Akademijos rėmėjai.

Akademijoje galima mokytis biochemijos, chemijos, informatikos, ekonomikos, fizikos ir astronomijos, matematikos, lietuvių filolologijos, istorijos ir muzikos sekcijose.

Pagal kiekvienos krypties programą moksleiviams dėsto ir nuotoliniu būdu su jais dirba savo sričių specialistai: daugelio Lietuvos universitetų dėstytojai, mokytojai, buvę NMA mokiniai – tarptautinių olimpiadų prizininkai.

Mokinius, norinčius mokytis NMA muzikos sekcijose, prašome registruotis ir dalyvauti atrankoje, kuri vyks nuo lapkričio 14 iki gruodžio 16 dienos. Daugiau apie atranką galima rasti Akademijos internetiniame puslapyje www.nmakademija.lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vasara gabiems moksleiviams – puikus laikas tobulėti

Nacionalinė moksleivių akademija (NMA) nuolat siekia sudaryti sąlygas talentingiems vaikams tobulėti. Šiuo tikslu kasmet rengia vasaros sesijas, kurių metu moksleiviai susitinka su šalyje gerai žinomais bei pripažintais savo sričių specialistais. skaityti »

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »