Į NMA nuotolinio ugdymo programą priimtas rekordinis gabių vaikų skaičius

Publikuota: 2011 m. lapkričio 18 d. penktadienis

Į Akademiją priimtas rekordinis norinčių studijuoti joje mokinių skaičius. Iš viso priimta 146 mokiniai, o bendras akademikų skaičius siekia 425. Tai didžiausias studijuojančių akademikų skaičius per visus Akademijos gyvavimo metus.

Lietuvoje pasibaigė gabių vaikų atranka į „Nacionalinę moksleivių akademiją“ (NMA), kuri vyko nuo rugsėjo 12 iki spalio 26 dienos. Šiais metais norą mokytis Akademijos nuotolinio ugdymo programoje pareiškė 777 mokiniai iš visos Lietuvos – tai 35 proc. daugiau nei pernai.

Pasibaigus pirmajam atrankos etapui į NMA nuotolinio ugdymo programą, matyti, kad kaip ir pernai daugiausia norinčių pagilinti žinias buvo matematikos (306 mokiniai), biochemijos (114 mokinių) bei lietuvių filologijos (96 mokiniai) NMA sekcijose. Kitose sekcijose užsiregistravo panašus mokinių skaičius, kuris siekė apie 50.

Aktyviausi kaip ir pernai buvo devintos ir dešimtos klasės moksleiviai, tačiau šiemet norinčių devintokų mokytis NMA skaičius išaugo dvigubai, o dešimtokų liko panašus kaip ir pernai.

„Žinoma, šiemet vėl gi aktyviausi buvo didžiųjų miestų (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio) mokiniai, tačiau džiaugiamės, kad nemažas būrys norinčių mokytis NMA yra iš Alytaus, Tauragės, Mažeikių, Šilutės, Biržų, Anykščių, Kupiškio, Marijampolės, Pakruojo, Prienų, Skuodo, Telšių bei Zarasų rajonų“, - džiaugėsi mokinių aktyvumu VšĮ „Nacionalinė moksleivių akademija“ direktorė Eglė Daunienė.

Kitame atrankos etape Akademija organizavo atrankos testus stojantiesiems ir pagal jų rezultatus buvo atrinkti 146 būsimi akademikai. Šie testai yra skirti bendriesiems intelektiniams gebėjimams vertinti ir gebėjimų struktūrai nustatyti. Iš gautų rezultatų galima spręsti apie testuojamojo asmens verbalinius (kalbinius), matematinius, erdvinius (vizualinius) ir atminties gebėjimus bei bendruosius samprotavimo gebėjimus.

Nacionalinėje moksleivių akademijoje mokosi gabūs ir talentingi Lietuvos paaugliai (7-12 klasės moksleiviai), kurie dar tik renkasi tolimesnę mokymosi sritį ir specializaciją. Nuotolinį mokymą šiemet visiškai apmoka Akademijos rėmėjai.

Akademijoje galima mokytis biochemijos, chemijos, informatikos, ekonomikos, fizikos ir astronomijos, matematikos, lietuvių filolologijos, istorijos ir muzikos sekcijose.

Pagal kiekvienos krypties programą moksleiviams dėsto ir nuotoliniu būdu su jais dirba savo sričių specialistai: daugelio Lietuvos universitetų dėstytojai, mokytojai, buvę NMA mokiniai – tarptautinių olimpiadų prizininkai.

Mokinius, norinčius mokytis NMA muzikos sekcijose, prašome registruotis ir dalyvauti atrankoje, kuri vyks nuo lapkričio 14 iki gruodžio 16 dienos. Daugiau apie atranką galima rasti Akademijos internetiniame puslapyje www.nmakademija.lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vasara gabiems moksleiviams – puikus laikas tobulėti

Nacionalinė moksleivių akademija (NMA) nuolat siekia sudaryti sąlygas talentingiems vaikams tobulėti. Šiuo tikslu kasmet rengia vasaros sesijas, kurių metu moksleiviai susitinka su šalyje gerai žinomais bei pripažintais savo sričių specialistais. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »