ISM vyko tarptautinis seminaras apie atvirą prieigą

Publikuota: 2013 m. lapkričio 9 d. šeštadienis

Lapkričio 5–6 dienomis ISM Vadybos ir ekonomikos universitete vyko tarptautinis seminaras, organizuotas „OpenAIRE“ projekto, skirto atviros prieigos infrastruktūros ir šios srities tyrimų Europoje plėtrai, rėmuose. Renginio metu daugiausiai dėmesio buvo skiriama atvirosios prieigos teisiniams klausimams bei efektyviausių verslo modelių atvirosios prieigos projektų palaikymui analizei bei paieškai.

Seminare dalyvavo daugiau nei 100–as atviros prieigos ekspertų iš 28–ių šalių. Seminaro metu buvo pristatytos dvi aktualios studijos: nauja, 4–oji atvirosios prieigos licencijos (CC arba „Creative Commons“) versija bei tyrimas, kurio tikslas nustatyti atviros prieigos projektų poreikį, naudą ir atsiperkamumą, matuojant ir analizuojant tokius duomenis, kaip infrastruktūros palaikymo kaštai, steigėjų bei tyrėjų poreikiai ir kt. 

Laisvai prieinamos mokslinės informacijos idėja gimė žymiai anksčiau nei atsirado internetas, tačiau būtent su skaitmeninės informacijos įsigalėjimu, atviroji prieiga tapo ypatingai aktuali, ypatingai besivystančioms šalims, kurios neturi pakankamai išteklių įsigyti brangias mokslines duomenų bazes. Atvirosios prieigos tikslas – užtikrinti nemokamą ir nevaržomą interneto prieigą prie mokslinių tyrimų, straipsnių, knygų ir kitų mokslinių leidinių. Tačiau vis dažniau kalbama apie atvirosios prieigos principų pritaikymą ne tik mokslinei informacijai.

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas taip pat aktyviai palaiko atviros prieigos plėtrą. „Tokio lygio renginiai padeda suprasti, kad esame tame pačiame kelyje, kuriuo eina visas pasaulis: atverti ir leisti laisvai naudotis moksliniais atradimais, naudoti pažangiausias technologijas ir informuoti vartotojus apie jų galimybes. ISM bibliotekos artimiausiuose planuose yra pristatyti šiuolaikišką atviros prieigos talpyklą, kurioje bendruomenės nariai ir visi besidomintys galės patogiai susirasti ISM mokslinių publikacijų, studentų baigiamųjų darbų ir pan.“ – sakė ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto bibliotekos vadovė Jurgita Kunigiškytė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »