Lietuva – pasaulio mokslo lyderių akiratyje

Publikuota: 2015 m. spalio 27 d. antradienis

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė spalio 27 d., 9.30 val., susitiks su didžiausio pasaulyje mokslo centro CERN direktoriumi, profesoriumi Rolfu-Dieteriu Heueriu ir Lietuvos mokslo akademijos prezidentu, profesoriumi Valdemaru Razumu. Į Lietuvą atvykęs CERN vadovas domisi galimybėmis toliau plėtoti ir stiprinti mokslinį bendradarbiavimą su mūsų šalies mokslininkais ir mokslo institucijomis.

CERN – didžiausias pasaulyje mokslinių tyrimų centras, įsikūręs Šveicarijoje ir Prancūzijoje. Šiame centre dirba pajėgiausi pasaulio mokslininkai iš 113 šalių – apie 2500 dirba nuolat, 12 tūkst. atvyksta įgyvendinti įvairius atskirus projektus. Šis tyrimų centras svariai prisideda prie pasaulio mokslo ir technologijų progreso – būtent CERN buvo sukurtas internetas, patobulinta radioterapija. Jame ieškoma atsakymų į sudėtingiausius mokslo klausimus, tokius kaip, kas yra tamsioji materija, kodėl egzistuoja gravitacija ir pan.

Pasak Prezidentės, šio didžiausio ir reikšmingiausio pasaulyje mokslo centro CERN susidomėjimas Lietuva rodo, kad mūsų šalies mokslininkai turi išskirtinių gabumų, o jų patirtis ir ekspertinės žinios yra itin vertinamos. CERN pritraukia tik pačius kompetentingiausius ir pajėgiausius mokslininkus iš viso pasaulio, todėl ir mūsų šalies mokslo atstovus, dirbančius įvairiuose CERN projektuose, pagrįstai galima priskirti prie pasaulio mokslo elito.

Mūsų šalies mokslininkai prisijungė prie įvairių CERN programų iškart po to, kai Lietuva atgavo nepriklausomybę. 2004 metais oficialiai pasirašyta Lietuvos ir CERN dvišalio bendradarbiavimo sutartis. Moderniausiame pasaulyje branduolinės fizikos centre CERN ir jo programose šiuo metu dirba apie 20 mokslininkų iš Lietuvos, įvairiose stažuočių programose patirties semiasi mūsų šalies mokytojai, studentai.

Susitikime Prezidentė ir CERN vadovas aptars mūsų šalies ir šio mokslo centro tolesnį bendradarbiavimą, galimybes pritraukti daugiau mokslininkų iš Lietuvos į CERN veiklą ir šalies mokytojų dalyvavimą šio mokslo centro vykdomose stažuočių programose. Taip pat bus kalbama apie kitąmet Lietuvoje rengiamą specialią CERN parodą, kurios metu Lietuvos žmonės turės galimybę iš arti susipažinti su šio centro išradimais ir technologijomis.

Šaltinis: lrp.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »