Lietuva – pasaulio mokslo lyderių akiratyje

Publikuota: 2015 m. spalio 27 d. antradienis

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė spalio 27 d., 9.30 val., susitiks su didžiausio pasaulyje mokslo centro CERN direktoriumi, profesoriumi Rolfu-Dieteriu Heueriu ir Lietuvos mokslo akademijos prezidentu, profesoriumi Valdemaru Razumu. Į Lietuvą atvykęs CERN vadovas domisi galimybėmis toliau plėtoti ir stiprinti mokslinį bendradarbiavimą su mūsų šalies mokslininkais ir mokslo institucijomis.

CERN – didžiausias pasaulyje mokslinių tyrimų centras, įsikūręs Šveicarijoje ir Prancūzijoje. Šiame centre dirba pajėgiausi pasaulio mokslininkai iš 113 šalių – apie 2500 dirba nuolat, 12 tūkst. atvyksta įgyvendinti įvairius atskirus projektus. Šis tyrimų centras svariai prisideda prie pasaulio mokslo ir technologijų progreso – būtent CERN buvo sukurtas internetas, patobulinta radioterapija. Jame ieškoma atsakymų į sudėtingiausius mokslo klausimus, tokius kaip, kas yra tamsioji materija, kodėl egzistuoja gravitacija ir pan.

Pasak Prezidentės, šio didžiausio ir reikšmingiausio pasaulyje mokslo centro CERN susidomėjimas Lietuva rodo, kad mūsų šalies mokslininkai turi išskirtinių gabumų, o jų patirtis ir ekspertinės žinios yra itin vertinamos. CERN pritraukia tik pačius kompetentingiausius ir pajėgiausius mokslininkus iš viso pasaulio, todėl ir mūsų šalies mokslo atstovus, dirbančius įvairiuose CERN projektuose, pagrįstai galima priskirti prie pasaulio mokslo elito.

Mūsų šalies mokslininkai prisijungė prie įvairių CERN programų iškart po to, kai Lietuva atgavo nepriklausomybę. 2004 metais oficialiai pasirašyta Lietuvos ir CERN dvišalio bendradarbiavimo sutartis. Moderniausiame pasaulyje branduolinės fizikos centre CERN ir jo programose šiuo metu dirba apie 20 mokslininkų iš Lietuvos, įvairiose stažuočių programose patirties semiasi mūsų šalies mokytojai, studentai.

Susitikime Prezidentė ir CERN vadovas aptars mūsų šalies ir šio mokslo centro tolesnį bendradarbiavimą, galimybes pritraukti daugiau mokslininkų iš Lietuvos į CERN veiklą ir šalies mokytojų dalyvavimą šio mokslo centro vykdomose stažuočių programose. Taip pat bus kalbama apie kitąmet Lietuvoje rengiamą specialią CERN parodą, kurios metu Lietuvos žmonės turės galimybę iš arti susipažinti su šio centro išradimais ir technologijomis.

Šaltinis: lrp.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »