Ministrai pristatys Lietuvos pirmininkavimo prioritetus švietimo, jaunimo, kultūros ir sporto srityse

Publikuota: 2013 m. gegužės 16 d. ketvirtadienis

Gegužės 16–17 d. Briuselyje vyksiančiame Švietimo, jaunimo, kultūros ir sporto tarybos posėdyje dalyvausiantys švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas, kultūros ministras Šarūnas Birutis bei socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė pristatys savo srities Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus ir nuo š. m. liepos 1 d. numatomus svarbiausius darbus.

Taryboje ministrai skirs dėmesį aktualiems švietimo kokybės, jaunimo užimtumo, aukštojo mokslo klausimams, aptars, kaip užtikrinti lygias teises į aukštąjį mokslą visiems visuomenės nariams bei sudaryti galimybes profesionaliems sportininkams integruotis į darbo rinką, dalyvaus pirmininkaujančios Airijos rengiamuose politiniuose debatuose su aukšto lygio ekspertais.

Pirmąją Tarybos dieną ministrai politiniuose debatuose aptars mokymo kokybės svarbą mokinių pasiekimams, pasidalins patirtimi apie praktines iniciatyvas užtikrinant aukščiausią pedagogo profesinės veiklos kokybę ir siekiant geresnių mokymosi rezultatų. Politiniuose debatuose pasisakys ir du kviestiniai svečiai – Europos švietimo profesinių sąjungų organizacijos (ETUCE) Mokslo komiteto prezidentė Christine Blower ir Suomijos tarptautinio mobilumo ir bendradarbiavimo centro direktorius Pasi Sahlbergas.

Numatoma priimti tarybos išvadas dėl aukštojo mokslo socialinio aspekto – vienodų teisių užtikrinimo visų visuomenės grupių atstovams siekti aukštojo mokslo ir įgyti darbo rinkai reikalingus aukšto lygio įgūdžius ir kompetencijas, tobulėti asmeniškai ir profesiškai, skatinant socialinį solidarumą ir pilietiškumą.

Jaunimo klausimams skirtoje Tarybos dalyje bus aptariami jaunimo užimtumo ir socialinės įtraukties, darbo su jaunimu kokybės užtikrinimo klausimai. Pirmininkaujanti Airija į politikos debatus pakvietė pasisakyti Europos gyvenimo ir darbo sąlygų gerinimo fondo (Eurofound) tyrimų vadovą Maksimilianą Mascherini ir Efektyvių paslaugų centro atstovą iš Airijos Džoną Bamberį.

Antrąją Tarybos dieną, gegužės 17 d. Kultūros ministras Šarūnas Birutis dalyvaus politiniuose debatuose apie kultūros vaidmenį ES išorės santykiuose ir neformalioje ministrų diskusijoje su Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Neelie Kroes, atsakinga už skaitmeninę darbotvarkę.

Pirmininkaujanti Airija sieks bendro Tarybos požiūrio dėl Europos Kultūros sostinių 2020-2033 m. ir ministrų pritarimo Tarybos sprendimui dėl Europos kultūros sostinių 2017 ir 2018 m.

Sporto klausimams skirtoje Tarybos dalyje tikimasi priimti išvadas dėl sportininkų dvejopo pobūdžio profesinės veiklos, siekiant sudaryti galimybes profesionaliems sportininkams derinti sportinę karjerą su įgyjamu išsilavinimu ir darbu kitoje srityje. Pirmininkaujančios Airijos rengiami ministrų politiniai debatai kovos su dopingu klausimu bus skirti aptarti, kaip valdžios institucijos bei sporto organizacijos gali kovoti su vis tobulėjančiais dopingo vartojimo sporte būdais. Debatuose pakviestas dalyvauti ir JAV ekspertas, antidopingo agentūros vadovas Trevis Taigartas. Pirmininkaujanti Airija šia tema taip pat rengia ministrų diskusiją (struktūrinį dialogą) su sporto organizacijomis.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »