Parodoje „Studijos 2014“ – kosminių palydovų LituanicaSAT-1 ir LITSAT-1 prototipai

Publikuota: 2014 m. sausio 28 d. antradienis

Vasario 6–8 dienomis parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančios Tarptautinės žinių ir išsilavinimo parodos „Studijos 2014” lankytojai turės galimybę ne tik susipažinti su Lietuvos aukštųjų mokyklų mokymo programomis, bet ir su jų moksline veikla bei naujausiais pasiekimais. Aukštojo mokslo pasiekimų, inovacijų ir technologijų parodoje didžiausi šalies universitetai demonstruos tai, kas sukuriama mokymo proceso metu - nuo žvilgsniu ir mintimis valdomo kompiuterio iki kosminio palydovo.

„Aukštosios mokyklos ne tik vykdo studijų programas, bet atlieka ir mokslinį darbą, kuria įvairias technologijas, - sako parodų ir kongresų centro „Litexpo“ parodų grupės vadovė Jolanta Masiulienė. – Norėdami pademonstruoti, koks yra galutinis studijų proceso rezultatas, nusprendėme surengti parodą parodoje. Aukštosioms mokykloms tai galimybė pademonstruoti savo pasiekimus, o abiturientams – susidaryti visapusišką vaizdą apie savo mėgstamą universitetą ar studijų programą.“

Gera žinia tiems, kurie nekantriai laukė pirmųjų lietuviškų palydovų skrydžio į kosmosą. Parodoje kosminių palydovų „LituanicaSAT-1“ ir „LITSAT-1“ prototipus demonstruos Vilniaus ir Kauno technologijos universitetai, jų kūrėjai pasakos apie šio pilotinio palydovo kūrybos procesą ir pirmą misiją kosmose.

Vilniaus universiteto (VU) stende taip pat bus pristatoma „Mobili bioklasė“ - pirmoji šalyje mobili biomokslų laboratorija, kurioje galima susipažinti su naujausiais biomokslų laimėjimais ir nors trumpam patiems tapti tyrėjais. Parodos lankytojai ne tik išbandys tikrus mokslinius prietaisus, bet ir patys atliks modernius biomokslų eksperimentus, atskleisiančius, pavyzdžiui, kas yra DNR. Vilniaus universiteto studentai taip pat demonstruos, kaip veikia 3D spausdintuvas, pristatys išmaniojo namo sistemų valdymą M2M technologijomis, mobiliųjų aplikacijų laboratoriją ir kitas technologijas.

Kauno technologijos universitetas parodoje pristatys naujos kartos interaktyvią KTU sukurtų inovacijų ekspoziciją. Sporto mėgėjai galės išbandyti nepusiausvirą irklavimo treniruoklį, o net skeptiškiausius parodos lankytojus nustebins naujausi robotikos kūrėjų darbai ir pirmoji pasaulyje elektroninė nosis, sensorių ir duomenų perdavimo technologijų dėka gebanti tiksliai nustatyti maisto produktų kokybę ir šviežumą. Vilniaus Gedimino technikos (VGTU) universitetas į parodą atveš šešiakojį robotą-vorą, kuris nesunkiai peržengia kliūtis ir atlieka tyrimus sunkiai prieinamose vietose, oro sklandytuvą, autonominį orlaivį, prietaisą, kuris per atstumą leidžia nustatyti žmogaus tapatybę. Kitaip tariant, parodos lankytojams nuobodžiauti tikrai neteks.

Pedagogams ir mažiesiems parodos lankytojams Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) pademonstruos pirmąją interaktyvią animacinę multimedijos priemonę, skirtą ikimokykliniam ugdymui „SaulyTUČIAI“. Tiems, kuriems mano, kad mintimis valdyti daiktus gali tik filmų herojai, Šiaulių universiteto Technologijos ir gamtų mokslų fakulteto studentai įrodys, kad tai netiesa. Parodoje jie pristatys žvilgsniu ir mintimis valdomą kompiuterį. Šiuolaikiškus technologinius projektus pristatys ir Klaipėdos universitetas. Vienas jų - sumanioji traukinių kontrolės sistema, skirta analizuoti galimas geležinkelio eismo situacijas ir tobulinti traukinių valdymo ir atpažinimo sistemas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »