Pirmuosius mokslo metus pradeda inžinerijos licėjus

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 1 d. pirmadienis

Rugsėjo pirmąją Kaune, „Purienų“ vidurinės mokyklos bazėje, atidarytas Kauno technologijos universiteto inžinerinis licėjus, kuriame bus mokoma pagal naują  inžinerinio ugdymo programą. Kol kas tai vienintelė tokia mokykla Lietuvoje. Rugsėjo 1-ąją licėjuje lankėsi ir su švente bendruomenę pasveikino švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Specializuoto ugdymo kartu su inžineriniu ugdymu programa skirta mokiniams, turintiems išskirtinių  gabumų matematikai, gamtos mokslams, technologijoms ir inžinerinei kūrybai.

Mokydamiesi inžinerijos mokiniai nuodugniau nagrinės inžinerinės kūrybos ir minties raidą, inžinerinės kūrybos taikomuosius aspektus. Programoje  išskirtinis dėmesys skiriamas loginiam ir matematiniam, taip pat erdviniam intelektui lavinti. Tikimasi, kad baigę šią programą mokiniai įgis bendrąjį išsilavinimą kartu su inžinerinių procesų ir sistemų pažinimu.       

Lietuvoje planuojama įkurti dar apie 10  STEM krypties (angl. – science, technology, engineering, and mathematics – sisteminis matematikos, gamtos mokslų ir technologijų ugdymas)  mokyklų. Mokyklose planuojama įsteigti gerai  šiuolaikiškai įrengtas gamtos mokslų laboratorijas mokinių  eksperimentiniams įgūdžiams ugdyti. Taip pat, pritraukiant ES struktūrinių fondų lėšas, 400 pradinių mokyklų ir progimnazijų aprūpinti mokymo priemonėmis gamtos ir tiksliųjų mokslų mokymui.

Pirmuosius mokslo metus iš viso pradėjo 28 tūkst. pirmokų. Bendrojo ugdymo mokyklose mokysis 30,5 tūkst. abiturientų, maždaug 343 tūkst. mokinių.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »