Tarptautinio švietimo ministrų susitikimo akcentas – mokytojų darbo kokybė

Publikuota: 2014 m. birželio 27 d. penktadienis

Kaip pasiekti, kad pagrindinis mokytojo tikslas būtų ne tik išdėstyti pamoką, bet ir taip sudominti mokinius, kad kiekvienas ją gerai suprastų ir įsisavintų? Šį ir kitus su mokytojų profesinėmis kompetencijomis susijusius klausimus švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis aptarė su kolegomis švietimo ministrų susitikime, kurį birželio 25-26 dienomis organizavo Japonijos švietimo, kultūros, sporto, mokslo ir technologijų ministerija ir Europos bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO).

Tokijuje susirinkę švietimo ministrai diskutavo, kaip paskatinti mokytojus bendradarbiauti tarpusavyje siekiant, kad moksleiviai suprastų, kaip per atskirų dalykų pamokas įgytos žinios siejasi ir kaip jas galima pritaikyti praktiškai. Diskusijose ieškota atsakymų į klausimą, kaip mokytojai gali stiprinti mokymosi kultūrą ne baugindami artėjančiu egzaminu, bet skatindami mokinių smalsumą, atsakomybę ir pasitikėjimą savo galimybėmis.

Susitikime svarstyta, kaip suteikti mokytojams į XXI amžiaus iššūkius orientuotam ugdymui reikalingas kompetencijas, efektyviai panaudojant turimus finansinius išteklius.

Ministrų susitikimas organizuotas tuo metu, kai buvo viešai pristatyti 2013 metais atlikto didžiausio tarptautinio mokytojų tyrimo TALIS rezultatai, tad diskusijoje buvo remiamasi ir šio tyrimo rezultatais bei įžvalgomis.

Vizito Tokijuje metu ministras Dainius Pavalkis su Japonijos švietimo, kultūros, sporto, mokslo ir technologijų ministru Hakubun Shimomura aptarė dvišalio bendradarbiavimo plėtros mokslo ir technologijų srityje galimybes po sėkmingo birželio pradžioje Japonijoje įvykusio Lietuvos mokslo tarybos ir Japonijos mokslo finansavimo agentūros seminaro bei vadovų susitikimo.

Su naujai paskirtu EBPO Švietimo politikos direktorato direktoriumi Andreas Schleicher diskutuota apie Lietuvos, siekiančios pradėti derybas dėl pilnos narystės EBPO, perspektyvas aktyviau įsijungti į organizacijos veiklą švietimo kokybės gerinimo, ekonominiam augimui užtikrinti reikalingų įgūdžių formavimo srityse.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »