Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje – modernūs mokymo rūmai ateities inžinieriams

Publikuota: 2014 m. lapkričio 13 d. ketvirtadienis

Lapkričio 13 d. švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis dalyvaus Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (VTDK) modernizuotų rūmų atidaryme (Olandų g. 16). Aprūpinti pažangiausia technine įranga mokymo rūmai kolegijos studentams leis patiems kurti legendinius „Formulės” automobilius, ateities robotus, kurti filmus, animaciją ir garso takelius.

Ketvirtadienį vyksiančio atidarymo metu svečiams bus pristatytas pirmasis Lietuvos studentų gaminamas formulės tipo lenktyninis automobilis „Formula student“, su kuriuo ateityje studentai dalyvaus tarptautinėse varžybose. Kolegijoje bus demonstruojama moderniausia technika, su kuria dirbs ateities inžinieriai. Studentai robotų pagalba programuos ultragarsines lazdeles silpnaregiams, imituos elektros energijos perdavimą tinklais, programuos tekinimo procesą ir gamins detales. Mokymų rūmų svečiai galės stebėti, kaip filmavimo paviljone kuriamos virtualios realybės scenos, vienoje moderniausių garso įrašų studijų Lietuvoje įrašinėjami garso takeliai video klipams.

Mokymo rūmų, į kuriuos perkeliami VTDK Technikos ir Dizaino fakultetai, renovacija prasidėjo 2011 m. Renovuotame pastate įrengta garso įrašų studija, filmavimo paviljonas, 18 laboratorijų, „Toyota“ techninio mokymo centras, modernizuota ir atnaujinta biblioteka, pačių studentų suprojektuotos darbo ir poilsio erdvės. Bendros investicijos kartu su ES struktūrinių fondų lėšomis – 16,3 mln. litų.

Modernizuotuose Olandų g. 16 įsikūrusiuose VTDK rūmuose rengiami elektronikos, mechanikos, transporto, energetikos bei kitų inžinerinių sričių profesionalai, taip pat grafikos, multimedijos ir interjero dizaineriai, fotografai.

Pasak VTDK direktorės Liucijos Nijolės Kikutienės, renovuotų rūmų atidarymas drąsiai gali būti siejamas su tarptautinį pripažinimą ir apdovanojimus pelnančiais darbais ir išradimais netolimoje ateityje.

„Daugelį inžinerinių studijų programų mes vykdome vieninteliai visoje šalyje. Visada siekėme orientuotis į rinkos poreikius ir studentams duoti kuo daugiau praktinių žinių, o moderniausia įranga ir ugdymo bazė padės parengti aukščiausio lygio specialistus, galėsiančius drąsiai konkuruoti visame pasaulyje“, – sako L. N. Kikutienė.

VTDK – didžiausia technologinės ir meninės pakraipos kolegija Lietuvoje, ketvirta tarp valstybinių kolegijų pagal studentų skaičių. Kolegija įkurta 2008 m., Vilniaus technikos kolegiją prijungus prie Vilniaus statybos ir dizaino kolegijos. Šiais mokslo metais kolegijoje studijuoja 3328 studentai. Iš viso kolegijoje yra 4 fakultetai, siūloma 19 studijų programų, kurių didžioji dalis yra akredituota Vokietijos aukštojo mokslo kokybės vertinimo agentūros. 2013 m., baigę kolegiją, darbą iškart susirado 84,6 proc. studentų.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »