Japonai sukūrė programą, padedančią priimti sudėtingus sprendimus

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 22 d. antradienis

Japonijos bendrovė „Hitachi“ sukūrė kompiuterinę programą, kuri padeda priimti sudėtingus sprendimus.

Jos darbo principas – internete laisvai prieinamų naujienų analizė. Per vieną minutę programa gali peržiūrėti apie 10 mln. straipsnių nurodyta tema ir sudėlioti visus argumentus „už“ ir „prieš“. Po to algoritmas atrenka vertingiausius iš jų ir sudaro lentelę, kuria remdamasis naudotojas ir turi priimti galutinį sprendimą vienu ar kitu klausimu.

Išbandant naująją programą, jai buvo užduotas toks klausimas: ar reikia Japonijoje įteisinti lošimų namus. Kaip argumentus „už“ programa pateikė didesnį darbo vietų skaičių, ekonomikos augimo skatinimą, o argumentais „prieš“ tapo nusikaltimų skaičiaus augimas ir priklausomybė nuo lošimų.

Kol kas „Hitachi“ siūlo tik anglakalbę programos versiją. Tačiau metų pabaigoje žadama baigti kurti programą japonų kalba.

Kūrėjų teigimu, ši naujovė bus naudinga tose srityse, kur tenka analizuoti didelius duomenų kiekius. Pavyzdžiui, sujungus šią programą su pacientų duomenų baze, ligų istorijomis, ekspertų publikacijomis, būtų galima greičiau priimti sprendimą dėl gydymo skyrimo. Taigi, net jauni ir nepatyrę gydytojai galėtų spręsti sudėtingus uždavinius lyg patyrę profesionalai. Kita programos panaudojimo sritis galėtų būti pramoninė gamyba. Čia dirbtinis intelektas galėtų padėti atrasti klaidas ir sudaryti trumpą būtino įrenginių remonto analizę.

Vis dėlto bendrovė „Hitachi“ pabrėžia, kad galutinį sprendimą bet kuriuo atveju priima žmogus, o ne programa. Ji tėra pagalbinė priemonė.

Tikimasi, kad 2016 metais dirbtinio intelekto technologijų tyrimams Japonijoje bus skirta apie 83,4 mln. JAV dolerių. Šios šalies valdžios atstovų teigimu, tai būtina norint į kasdienį žmonių gyvenimą įtraukti įvairius robotus ir kompiuterines programas.

Šaltinis: belta.by
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

„Hitachi“ stiprina bendradarbiavimą su Kauno technologijos universitetu

Gegužės 15 d. Kauno technologijos universitete (KTU) prasideda dvi dienas truksiantys intensyvių branduolinės inžinerijos kursų antrosios dalies užsiėmimai. Kursų tikslas – teikti pagalbą rengiant kvalifikuotus inžinierius, kurių ateityje prireiks Baltijos šalims. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Dar daugiau „Samsung“ įrenginių bus galima suderinti su „Galaxy Gear“

„Samsung Electronics“ pranešė apie operacinės sistemos „Android 4.3“ („Jelly Bean“) atnaujinimą, leidžiantį išmanųjį laikrodį „Galaxy Gear“ naudoti ne tik su „Galaxy Note 3“, bet ir su „Galaxy S4“, „Galaxy S 3“ bei „Galaxy Note 2“ išmaniaisiais telefonais. skaityti »

„Microsoft“ pristato „Windows 10 Fall Creators Update“ atnaujinimą

„Windows 10 Fall Creators Update“ siūlo naujas galimybes vartotojams, didesnį saugumą, inovatyvius kūrybiškumo ir produktyvumo įrankius. skaityti »

5 programėlės, kurios turi būti kiekvieno keliaujančiojo telefone

Artėjant vasaros atostogų sezonui, pateikiame penkias išmaniąsias programėles, kurios palengvins atostogų planavimą bei padės išvengti nemalonumų kelionės metu. skaityti »

„Microsoft“ ruošiasi pristatyti „Windows 10 Cloud“

„Microsoft“ paskelbė šių metų gegužės 2 d. planuojanti pristatyti naują savo programinę įrangą. skaityti »

Žaidimų entuziastams: kas naujo virtualioje realybėje?

Pastaruoju metu atsiranda vis daugiau naujų žaidimų ir jų platformų, specialiai pritaikytų virtualiai realybei. skaityti »

„Messenger“ papildytas dirbtinio intelekto funkcijomis

Jei bendraudamas per „Messenger“ draugas užsimins apie skolą, programa pasiūlys tuoj pat atsiskaityti. skaityti »

5 programėlės, kurios pakeis požiūrį į išmaniuosius laikrodžius

Išmanieji laikrodžiai pretenduoja tapti itin patraukliais pagalbininkais, praverčiančiais daugelyje gyvenimo sričių. skaityti »

„Windows 10 Creators“ atnaujinimas – jau balandžio 11 dieną

„Microsoft“ skelbia, kad naujausias „Windows 10 Creators“ atnaujinimas visame pasaulyje taps prieinamas balandžio 11 d. skaityti »

Pristatoma mobilioji programėlė „VilniusGO“

2016 m. Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka „išlydi į gyvenimą“ savo naują kūrinį – mobiliąją programėlę „VilniusGO“. skaityti »

Lietuvos studentai galės nemokamai naudotis „Microsoft“ programine įranga

Jau netrukus didžioji dalis Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų galės visiškai nemokamai naudotis „Windows 10 Education“, „Office“ ir „Office 365“ programomis. skaityti »

„Microsoft“ pristatė į debesį iškeltą ir programėlėmis grįstą „Dynamics 365“

„Microsoft“ viešai pristatė naują platformą „Dynamics 365“, kuri į vieną visumą debesyje sujungia klientų ir verslo valdymo sistemas. skaityti »