Japonai sukūrė programą, padedančią priimti sudėtingus sprendimus

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 22 d. antradienis

Japonijos bendrovė „Hitachi“ sukūrė kompiuterinę programą, kuri padeda priimti sudėtingus sprendimus.

Jos darbo principas – internete laisvai prieinamų naujienų analizė. Per vieną minutę programa gali peržiūrėti apie 10 mln. straipsnių nurodyta tema ir sudėlioti visus argumentus „už“ ir „prieš“. Po to algoritmas atrenka vertingiausius iš jų ir sudaro lentelę, kuria remdamasis naudotojas ir turi priimti galutinį sprendimą vienu ar kitu klausimu.

Išbandant naująją programą, jai buvo užduotas toks klausimas: ar reikia Japonijoje įteisinti lošimų namus. Kaip argumentus „už“ programa pateikė didesnį darbo vietų skaičių, ekonomikos augimo skatinimą, o argumentais „prieš“ tapo nusikaltimų skaičiaus augimas ir priklausomybė nuo lošimų.

Kol kas „Hitachi“ siūlo tik anglakalbę programos versiją. Tačiau metų pabaigoje žadama baigti kurti programą japonų kalba.

Kūrėjų teigimu, ši naujovė bus naudinga tose srityse, kur tenka analizuoti didelius duomenų kiekius. Pavyzdžiui, sujungus šią programą su pacientų duomenų baze, ligų istorijomis, ekspertų publikacijomis, būtų galima greičiau priimti sprendimą dėl gydymo skyrimo. Taigi, net jauni ir nepatyrę gydytojai galėtų spręsti sudėtingus uždavinius lyg patyrę profesionalai. Kita programos panaudojimo sritis galėtų būti pramoninė gamyba. Čia dirbtinis intelektas galėtų padėti atrasti klaidas ir sudaryti trumpą būtino įrenginių remonto analizę.

Vis dėlto bendrovė „Hitachi“ pabrėžia, kad galutinį sprendimą bet kuriuo atveju priima žmogus, o ne programa. Ji tėra pagalbinė priemonė.

Tikimasi, kad 2016 metais dirbtinio intelekto technologijų tyrimams Japonijoje bus skirta apie 83,4 mln. JAV dolerių. Šios šalies valdžios atstovų teigimu, tai būtina norint į kasdienį žmonių gyvenimą įtraukti įvairius robotus ir kompiuterines programas.

Šaltinis: belta.by
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Hitachi“ stiprina bendradarbiavimą su Kauno technologijos universitetu

Gegužės 15 d. Kauno technologijos universitete (KTU) prasideda dvi dienas truksiantys intensyvių branduolinės inžinerijos kursų antrosios dalies užsiėmimai. Kursų tikslas – teikti pagalbą rengiant kvalifikuotus inžinierius, kurių ateityje prireiks Baltijos šalims. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Dar daugiau „Samsung“ įrenginių bus galima suderinti su „Galaxy Gear“

„Samsung Electronics“ pranešė apie operacinės sistemos „Android 4.3“ („Jelly Bean“) atnaujinimą, leidžiantį išmanųjį laikrodį „Galaxy Gear“ naudoti ne tik su „Galaxy Note 3“, bet ir su „Galaxy S4“, „Galaxy S 3“ bei „Galaxy Note 2“ išmaniaisiais telefonais. skaityti »

Mobilioji euro programėlė jau sulaukė daugiau nei 10 tūkstančių atsisiuntimų

Gyventojai valiutos keitimo vietų ieško bei kainas perskaičiuoja pasitelkę ir mobiliąsias programėles. skaityti »

„Microsoft“ išleido „Android“ sistemai skirtas programas „World“, „Exel“ ir „Power Point“

Kompanija „Microsoft“ internetinėje parduotuvėje „Google Play“ pateikė pirmines populiarių biuro programų „Word“, „Excel“ ir „Power Point“ sistemai „Android“ versijas skaityti »

Tobulinant „Windows 10“, į pagalbą pasitelkiami naudotojai

„Windows 10“ – pirmoji operacinė sistema pasaulyje, kurioje veikia kompanijos „Microsoft“ sukurtas atgalinio ryšio su naudotojais mechanizmas. skaityti »

Nuo sausio 1 d. bankroto administratorius įmonėms atrenka kompiuterinė programa

Nuo 2015 m. sausio 1 dienos bankrutuojančių ir bankrutavusių įmonių administratoriai atrenkami naudojantis kompiuterine programa. Programa užtikrins skaidrumą ir nešališkumą skiriant administratorių įmonei ir palengvins teismų darbą. skaityti »

„Microsoft“ kuria naują naršyklę

Korporacija „Microsoft“ kuria naują naršyklę. Darbinis jos pavadinimas „Spartan“. skaityti »

Keliaukime po Vilnių „išmaniai“

Nuo šiol Lietuvos gyventojai ir užsienio svečiai Vilniaus, Trakų bei Kernavės turistines traukos vietoves galės pažinti naudodamiesi mobiliąja programa išmaniesiems telefonams. skaityti »

Euras – jau ir mobiliosiose programėlėse

Geriau susipažinti su euru ir praktiniais jo įvedimo aspektais leis mobiliosios programėlės, pelniusios prizus Finansų ministerijos skelbtame konkurse „Mobilusis euro gidas“. skaityti »

Lietuvių sukurtas žaidimas – rekomenduojamų „Windows 8“ programų sąraše

Spalio mėnesio pabaigoje lietuvių studijos „Nordcurrent“ išleistas žaidimas „Happy Chef 2“ pateko į JAV vartotojams skirtos „Windows“ parduotuvės rekomenduojamų žaidimų sąrašą. skaityti »

10 naudingiausių mobiliųjų programėlių mokiniams ir mokytojams

Išmanieji telefonai, kompiuteriai ar planšetės tapo neatsiejamais šiandieninių vaikų gyvenimo palydovais. Technologijų pasaulio čiabuviais vadinamą jaunąją kartą vis sunkiau sudominti tradicinėmis mokymo priemonėmis – spalvoti ekranai mokinius masina labiau nei kreida ir lenta. skaityti »

Kūrybinių dirbtuvių „App Camp“ dalyviai pirmąkart kurs kultūros paveldo programėles

Skatindami programėlių kūrėjus papildyti kultūros rinką inovatyviais produktais, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto (VU KF) mokslininkai skelbia kultūros sekciją didžiausiose Baltijos ir Šiaurės Europos mobiliųjų programėlių dirbtuvėse „App Camp 2014“. skaityti »