Kaip išnaudoti laiką spūstyje ar laukiant gydytojo?

Publikuota: 2016 m. spalio 18 d. antradienis

„Laikas – pinigai“ –  tai bene viena populiariausių frazių šiandieniniame pasaulyje. O kaip naudingai  išnaudoti laiką, leidžiamą transporto spūstyse, laukiant parduotuvės eilėje prie kasos ar lūkuriuojant prie gydytojo kabineto? Daugelis tokiais atvejais iš kišenės išsitraukia savo išmanųjį telefoną. Jei esate vienas iš jų, užuot be tikslo naršę internete, išbandykite mobiliąsias programėles, kurios ne tik padės užpildyti laukimo valandas, tačiau ir bus naudingos saviugdai.

Kalbų mokymuisi - „Duolingo“

Tai viena geriausiai vertinamų nemokamų programėlių, skirtų mokytis užsienio kalbų: ispanų, prancūzų, vokiečių, portugalų, italų, airių, švedų, vokiečių ir anglų. Vartotojui trumpos, bet efektyvios pamokos pateikiamos žaidimo pavidalu – turbūt tai ir lemia programėlės populiarumą. Kūrėjai teigia, kad per 34 valandas, naudodamiesi „Duolingo“, pasieksite tokių pat rezultatų, kaip ir per vieną studijų semestrą universitete.

Atminčiai lavinti – „Elevate“

Programėlė norintiems lavinti koncentracijos, atminties, matematikos ar logikos įgūdžius. Joje galima rasti virš trisdešimt tam skirtų žaidimų. Kiekvienam žmogui pasiūloma asmeninė jų gebėjimų tobulinimo programa. Teigiama, kad tie, kurie naudoja „Elevate“ bent tris mėnesius, jaučiasi labiau pasitikintys savimi, gerėja jų kritinis mąstymas, auga produktyvumas.

Skaitiniams – „Goodreads“ arba lietuviška alternatyva

Tai didžiausia skaitmeninė biblioteka, talpinanti apie dvylika milijonų įvairaus žanro knygų. Čia taip pat galima rasti skaitytojų atsiliepimus, recenzijas bei įspūdžiais apie perskaitytą knygą pasidalinti su draugais. Alternatyva, mėgstantiems labiau klausytis nei skaityti – programėlė „Audioteka LT“. Čia įvarius romanus, pasakas vaikams ar asmeninio tobulėjimo vadovus galima rasti audio įrašų formatu.

Žinių pasitikrinimui – „Quiz of Knowledge

Populiari nemokama programėlė tiems, kas mėgsta viktorinas. Žaidime iš viso yra virš keturių tūkstančių klausimų, susijusių su istorija, geografija, menu, muzika, sportu ir kitomis sritimis. Programėlė veikia ir be interneto, todėl pasitikrinti savo žinias įvairiais klausimais galima bet kur ir bet kada: laukiant autobuso, geriant rytinę kavą ar laukiant savo eilės banke.

Vaiko laisvalaikiui – „Samsung Kid Mode“

Mūsų dienomis vis dažniau išmanųjį telefoną tėvai įteikia pažaisti ir savo vaikams, norėdami juos užimti. Juk vaikai kantrybės turi dar mažiau – ypač jei reikia laukti eilėje pas gydytoją ar praleisti daug laiko automobilyje. Tam, kad ir vaikams ir tėvams būtų ramiau, naudinga turėti „Samsung“ sukurtą programėlę „Kid Mode“. Tai tarsi vaiko pirmoji skaitmeninė žaidimų aikštelė, kurioje daug įvairių pramoginių bei edukacinių žaidimų. Be to, dėl specialios tėvų kontrolės funkcijos, vaikas nepasieks potencialiai žalingo arba tėvams svarbaus turinio.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha