Ar žmogaus nevairuojami „Google“ automobiliai važinėsis po Nevadą?

Publikuota: 2011 m. gegužės 13 d. penktadienis

Visiems įprasta, jog automobilį vairuoja žmogus, tačiau naršyklės gigantės „Google“ žmogaus nevairuojamas automobilis – tikras šedevras. Tiesa, „Google“ autonominio valdymo sistemai iki serijinės gamybos ir paradavimo kol kas dar toli. Tačiau tai nereiškia, jog bendrovė tam nesiruošia. Atvirkščiai – pasirodo, „Google“ mėgina gauti leidimą, jog tokios autonominės transporto priemonės galėtų laisvai važinėti visais Nevados valstijos keliais. Kodėl „Google“ renkasi būtent Nevadą, o ne Kaliforniją? Ir kodėl būtent dabar? Bendrovės atstovai to nekomentuoja.
Neįtikėtinai tikslų pasiekimą stabdo du teisiniai momentai. Pirmas – elektromobilių įstatymas, į kurį ir taikosi „Google“, siūlydama pataisą leisti licencijuoti ir testuoti autonominius automobilius. Kita, kiek mažiau svarbi teisinė kliūtis, kurią mėgina eliminuoti „Google“ – įvesti tam tikras išimtis dabar egzistuojančiam draudimui, pagal kurį sėdintysis už vairo vairuotojas negali rašyti SMS, kalbėtis telefonu ir pan. Jeigu autonominiai automobiliai bus pradėti gaminti komerciniu mastu, neišvengiamai reikės suderinti ir griežtus licencijavimo, saugumo bei bandymų standartus.

„Google“ automobiliai viešai buvo pristatyti dar pernai Kalifornijoje. Tuomet žiniasklaidai buvo pranešta, jog bendrovė išmėgino robotizuotus automobilius asfaltuotais keliais, taip pat ir legendinėje magistralėje „Highway 1“. Automobilis bandymų metu nuvažiavo daugiau nei 225 tūkst. km, iš jų daugiau kaip 1,5 tūkst. km automobiliai riedėjo nevaldomi žmogaus, t. y. visiškai autonomiškai. „Google“ bandymuose dalyvavo šeši autonominiai „Toyota Prius“ ir vienas „Audi TT“ automobilis.

Šaltinis: popsci.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »