Ar žmogaus nevairuojami „Google“ automobiliai važinėsis po Nevadą?

Publikuota: 2011 m. gegužės 13 d. penktadienis

Visiems įprasta, jog automobilį vairuoja žmogus, tačiau naršyklės gigantės „Google“ žmogaus nevairuojamas automobilis – tikras šedevras. Tiesa, „Google“ autonominio valdymo sistemai iki serijinės gamybos ir paradavimo kol kas dar toli. Tačiau tai nereiškia, jog bendrovė tam nesiruošia. Atvirkščiai – pasirodo, „Google“ mėgina gauti leidimą, jog tokios autonominės transporto priemonės galėtų laisvai važinėti visais Nevados valstijos keliais. Kodėl „Google“ renkasi būtent Nevadą, o ne Kaliforniją? Ir kodėl būtent dabar? Bendrovės atstovai to nekomentuoja.
Neįtikėtinai tikslų pasiekimą stabdo du teisiniai momentai. Pirmas – elektromobilių įstatymas, į kurį ir taikosi „Google“, siūlydama pataisą leisti licencijuoti ir testuoti autonominius automobilius. Kita, kiek mažiau svarbi teisinė kliūtis, kurią mėgina eliminuoti „Google“ – įvesti tam tikras išimtis dabar egzistuojančiam draudimui, pagal kurį sėdintysis už vairo vairuotojas negali rašyti SMS, kalbėtis telefonu ir pan. Jeigu autonominiai automobiliai bus pradėti gaminti komerciniu mastu, neišvengiamai reikės suderinti ir griežtus licencijavimo, saugumo bei bandymų standartus.

„Google“ automobiliai viešai buvo pristatyti dar pernai Kalifornijoje. Tuomet žiniasklaidai buvo pranešta, jog bendrovė išmėgino robotizuotus automobilius asfaltuotais keliais, taip pat ir legendinėje magistralėje „Highway 1“. Automobilis bandymų metu nuvažiavo daugiau nei 225 tūkst. km, iš jų daugiau kaip 1,5 tūkst. km automobiliai riedėjo nevaldomi žmogaus, t. y. visiškai autonomiškai. „Google“ bandymuose dalyvavo šeši autonominiai „Toyota Prius“ ir vienas „Audi TT“ automobilis.

Šaltinis: popsci.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »