Atblokuoti telefoną padės... ausis

Publikuota: 2015 m. birželio 19 d. penktadienis

Kai kalbama apie telefono atblokavimą arba mobiliosios mokėjimo operacijos patvirtinimą, tradiciškai naudojami slaptažodžiai. Tačiau jie po truputį iškeliauja užmarštin. Netgi kompanijos „Apple“ užpatentuota piršto atspaudo nuskaitymo vietoj PIN kodo technologija nieko nebestebina. Vis dėlto įmonės ieško naujų biometrinių būdų, kuriuos būtų galima naudoti tiek atblokuojant telefoną, tiek patvirtinant mokėjimą.

Pastaruoju metu neretai aptariama galimybė panaudoti identifikacijai akies rainelę, širdies ritmą ar net žmogaus mintis. Kompanija „Amazon“ – didžiausia JAV interneto parduotuvė – kuria technologiją, kurios tikslas pakeisti slaptažodį ausimi. Kūrėjų teigimu, žmogaus ausis tokia pat unikali kaip pirštų atspaudai. Išmaniojo telefono naudotojas galės atblokuoti savo įrenginį vienu judesiu – prilietęs telefoną prie ausies. Tikimasi, kad tai leis ateityje visiškai atsisakyti slaptažodžių ir PIN kodų bei taupyti laiką.

Šiais metais biometrinės technologijos pasiekė naują lygį. „PayPal“ pareiškė kurianti technologiją, kurioje bus panaudotas venų tinklo nuskaitymas ir širdies ritmas. O vieno Europos universiteto tyrinėtojai nustatė, kad kompiuteris gali atpažinti naudotoją pagal tai, kaip jis reaguoja į tam tikrus žodžius.

 

Šaltinis: payspacemagazine.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »