Ateityje automobiliai tieks elektrą ir augins daržoves?

Publikuota: 2017 m. sausio 23 d. pirmadienis

Kai fantazuojame apie ateitį, įsivaizduojame keisčiausių formų automobilius, kurie važiuoja (o gal netgi ir skraido) be vairuotojo. Ką siūlo ir prognozuoja ateičiai automobilių gamintojai?

Elektromobiliai

Elektromobiliai kol kas populiarėja pamažu, daugiausia dėl kainos. Be to, su jiems pritaikytais maitinimo elementais labai toli nenuvažiuosi (daugiausia iki 200 km). Vežioti su savimi sunkų papildomą elementą nepatogu, įkrovimo stotelių kol kas nėra daug, o ir baterijai įkrauti prireikia apie 12 val. Nepaisant to, tikima, kad tai ateities automobiliai, neteršiantys aplinkos. Manoma, kad ateityje elektromobilis netgi galės tiekti elektrą namams, nebereikės statyti elektros stulpų. Tai būtų ypač patogu nutolusiose vietovėse.

Bepiločiai

Ko gero, kiekvienas pasvajoja, kaip būtų gerai, kad automobilis vairuotų pats. Net 65 proc. žmonių tiki, kad bepiločiai automobiliai bus saugūs. Deja, kol kas bepiločiai automobiliai dar negali veikti visiškai savarankiškai.

Vis dėlto įsigalėjus bepiločiams automobiliams, teks kovoti su keleivių užsupimo problema. Testai rodo, kad trims iš dešimties tokių automobilių keleivių prireiks tablečių nuo neigiamų supimo padarinių. Svarstoma, kad tabletes galėtų pakeisti implantai, kurie stabilizuotų kraujo rodiklius, deguonies kiekį, hormonų lygį ne tik važiuojant transportu, bet ir sportuojant, sunkiai dirbant.

Išmanieji

Ateityje išmanieji automobiliai patys susimokės už degalus, stovėjimą, užsakys maisto ir pan. Dar daugiau, tokie automobiliai netgi „gyvens“ namuose. Neseniai „Hyundai“ pristatė išmaniųjų namų integracijos su bepiločiu automobiliu koncepciją, kai automobilio salonas integruojamas į namo dalį ir gali tiekti namams elektros energiją.

Auginantys daržoves

2017 m. pradžioje Detroite vykusioje parodoje Šveicarijos automobilių gamintoja „Oasis“ pristatė automobilį, po kurio kapotu galima auginti daržoves ar gėles. Automobilyje įrengta klimato kontrolė, kad augalams būtų tinkamos sąlygos augti. „Kol stovi spūstyje, gali užkąsti šviežių daržovių“, – taip reklamuoja automobilio mintį jo gamintojai.

Virtualioji ir papildytoji realybė

Kad vairuotojo akys nenukryptų nuo kelio, kelio vaizdas ir greičio rodikliai gali būti atvaizduojami kaip projekcija ant kiekvieno automobilio lango. Ši technologija pirmiausia buvo pritaikyta karo aviacijoje.

„Toyota“ pristatė papildytosios realybės sistemą, kuri gali būti panaudota šoniniuose automobilio languose, kad keleiviai galėtų pasididinti pro langą matomą vaizdą, išsimatuoti atstumą iki objektų. Tokia sistema taip pat galėtų atkurti pro langą matomų anksčiau stovėjusių objektų vaizdus, o tai praverstų turistaujant.

Automobilių bendravimas

„Ford“ specialistai sukūrė technologiją V2V (angl. Vehicle-to-Vehicle – liet. Transporto priemonė transporto priemonei), kuri leidžia tarpusavyje bendrauti automobiliams. Automobiliai gali pranešti vienas kitam apie savo buvimo vietą, greitį, kryptį. Tai turėtų padėti išvengti avarijų. Kita technologija V2I (angl. Vehicle-to-infrastructure – liet. Transporto priemonė – infrastruktūrai) leis automobiliams susisiekti su kelių ženklais, šviesoforais ir gauti iš jų informaciją.

Jei bus įgyvendintos minėtos tendencijos, automobiliai ateityje turėtų mažiau kenkti aplinkai, būti saugesni ir patogesni.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »