Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Publikuota: 2017 m. kovo 21 d. antradienis

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. Išrinkto dizaino monetą 2018 m. pradžioje išleis trijų Baltijos šalių centriniai bankai.

Bendra Baltijos šalių moneta bus pirmoji proginė eurų moneta, kurią kartu kurs trys valstybės. Šia moneta bus galima atsiskaityti visose euro zonos šalyse. Monetos nacionalinė pusė bus vienodo dizaino, skirsis tik šalies pavadinimas – Lietuva, Latvija arba Estija.

Kiekvienos šalies centrinio banko vertinimo komisija atrinko po du projektus, kurie pateikti balsuoti internetu: konkurse dalyvauja du Lietuvos, du Latvijos ir du Estijos projektai. Balsavimo metu informacija apie jų kūrėjus ir iš kurios jie šalies neskelbiama. Laimėjusio projekto kūrėjo vardas ir pavardė bus paskelbti balandžio 11 d.

Estijos, Latvijos ir Lietuvos centriniai bankai kviečia visus balsuoti už labiausiai patinkantį projektą ir dalyvauti traukiant burtus dėl 100 prizų interneto svetainėje www.balticcoin.eu. Prizus sudaro trys šimtmečiui paminėti skirtos dviejų eurų monetos numizmatinėje pakuotėje, po vieną iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Prizai bus išdalyti 2018 m. pradžioje, kai bus išleistos monetos.

Balsavimas prasideda šiandien ir tęsis iki balandžio 5 d. vidurnakčio. Balsuoti galima tik vieną kartą. Pasirinkę labiausiai patikusį projektą, balsuotojai privalo patvirtinti, kad sutinka su konkurso sąlygomis. Jų nurodytu el. paštu bus atsiųsta žinutė su nuoroda, kurią paspaudę balsuotojai patvirtins savo pasirinkimą. Norintys dalyvauti traukiant burtus dėl prizų taip pat turės nurodyti savo kontaktinius duomenis.

Trys Baltijos šalys 2018 m. švęs savo šimtmečio jubiliejus: Lietuva – vasario 16 d., Estija – vasario 24 d., Latvija – lapkričio 18 d. Nedidelės Baltijos šalys atkakliai gynė savo nepriklausomybę ir per trumpą 100 metų laikotarpį tapo laisvomis ir demokratinėmis valstybėmis. Praėjusio amžiaus 10-ajame dešimtmetyje jos vėl atkūrė savo nepriklausomybę. Lietuva, Latvija ir Estija drąsiai gynė bendras vertybes ir dirbo kartu, kad išsaugotų nepriklausomybę, laisvę ir suverenumą. Išleidžiama dviejų eurų moneta visų euro zonos šalių gyventojams primena bendrą trijų Baltijos valstybių istoriją ir vertybes.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »