Bažnytinio paveldo muziejuje įdiegtos naujosios technologijos

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 20 d. antradienis

Bažnytinio paveldo muziejus vienas iš pirmųjų Lietuvoje savo ekspoziciją papildė planšetiniais kompiuteriais. Nuo šiol su bernardinių Šv. arkangelo Mykolo vienuolyno ansambliu, Sapiegų giminės istorija, Vilniaus katedros lobynu ir kitomis įdomybėmis muziejaus lankytojai galės geriau susipažinti žiūrėdami specialiai perengtus filmus, tyrinėdami archyvines fotografijas, žaisdami interaktyvius žaidimus, spręsdami galvosūkius.

Bažnytinio paveldo muziejaus ekspozicijoje įrengti informaciniai terminalai kviečia leistis į virtualią kelionę po Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią ir bernardinių vienuolyną, aplankyti vietas, į kurias lankytojai nėra įleidžiami: vienuolyno reflektoriumą ir virtuvę, bažnyčios varpinę ir kriptą, vidinį kiemą ir buvusius ūkinius pastatus. Vaizdinė ir tekstinė informacija padeda pažinti vienuolyno gyvenimą, ansamblio istoriją, statinių architektūros kaitą. Terminalams sukurti specialūs edukaciniai filmai pristato katalikiškų mišių eigą, liturginių judesių simboliką ir prasmę, liturginių indų ir apdarų istoriją, raidą, funkciją, ikonografiją. Trumpi filmai taip pat parodo Vilniaus katedros lobyno istoriją ir jo atradimo 1985 m. peripetijas.

Muziejaus lankytojų laukia trys interaktyvūs žaidimai: šventųjų kalendorius, padedantis pažinti kiekvienos dienos šventąjį globėją, virtualus bernardinių vienuolyne paslėpto lobio ieškojimas ir skaitmeninės liturginių indų, tekstilės ir tapybos kūrinių dėlionės. Išradingiausių lobio ieškotojų laukia muziejus suvenyrai.

Edukaciniai filmai, archyviniai vaizdo ir garso įrašai, kompiuteriniai žaidimai lankytojams atveria savarankiško lavinimosi galimybę, kviečia pagilinti žinias apie Lietuvos kultūros ir meno istoriją, skatina kūrybingai praleisti laiką Bažnytinio paveldo muziejuje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »