„Canon EOS 60Da“ – fotoaparatas dangaus objektams fiksuoti

Publikuota: 2012 m. balandžio 3 d. antradienis

„Canon“ EOS fotoaparatų seriją papildė modelis „EOS 60Da“. Tai didelės raiškos skaitmeninis veidrodinis fotoaparatas, skirtas tiek profesionaliems astrofotografams, tiek ir mėgstantiems laisvalaikiu fiksuoti dangaus objektus. Fotoaparatų „EOS 60D“ ir „EOS 20Da“ pagrindu sukurtas „EOS 60Da“ atitinka technines pirmtako specifikacijas, be to, geba fiksuoti sodrią raudoną emisinio ūko skleidžiamą spalvą. Fotoaparate integruotas modifikuotas žemų dažnių signalų filtras, fiksuoja vandenilio alfos (Hα) šviesos bangas.

Standartiniame skaitmeniniame veidrodiniame fotoaparate esantis infraraudonųjų spindulių filtras slopina raudonos spalvos signalų perdavimą ir riboja Hα šviesos kiekį, tad nuotraukoje nėra nepageidaujamos spalvos artefaktų. „EOS 60Da“ integruotas modifikuotas filtras tris kartus geriau nei „EOS 60D“ perleidžia Hα šviesą, o 18 megapikselių CMOS jutiklis, DIGIC 4 procesorius ir didelė ISO vertė užtikrina detalų ir aiškų emisinio ūko raudonos spalvos tonų atkūrimą nuotraukose.

Didelė raiška ir jautrumas, mažai triukšmo

Dėl 18 megapikselių „APS–C“ CMOS jutiklio galima detaliai nufotografuoti žvaigždžių spiečius, o esant dideliam – iki 6400 – ISO jautrumui (išplečiama iki 12 800) mažinamas triukšmas. Veikdamas kartu su galingu procesoriumi DIGIC 4, jutiklis taip pat užtikrina triukšmo ir signalo santykį nuotraukose: spalvos atrodo natūralios, tonai švelniai pereina vienas į kitą. Šios savybės ypač praverčia norint užfiksuoti subtilius tarpžvaigždinių dujų debesų spalvų perėjimus.

Lengva valdyti

Dėl aptakios fotoaparato formos patogu pasiekti visus jo mygtukus, jie sugrupuoti pagal naudojimo dažnumą. Valdiklius lengva nustatyti ir jiems priskirti naujų funkcijų pagal individualius vartotojų poreikius, o skystųjų kristalų ekrane su foninio apšvietimo funkcija galima stebėti ir reguliuoti to paties vaizdo skirtingų variantų parametrus. „Quick Control“ mygtukas teikia greitą ir patogią prieigą prie daugybės fotoaparato nuostatų fotografavimo metu.

Fotoaparatas turi 7,7 cm įstrižainės plataus kintamo kampo 1040 tūkst. vaizdo elementų raiškos skystųjų kristalų ekraną. „EOS 60Da“ suderinamas su funkcija „Live View“, praverčiančia fotografuojant su trikoju, bei su nuotolinio užrakto valdikliu „TC–80N3“[1], kuriuo galima reguliuoti nuostatas nekeičiant fotoaparato padėties. Su „TC–80N3“ galima fotografuoti nuotoliniu būdu pasirinktais intervalais arba derinant ilgalaikes ekspozicijas. 

Adapteris „ACK–E6 AC“ leidžia nepertraukiamai fotografuoti naudojant pagrindinį maitinimo tinklą, o EOS programinė įranga suteikia galimybę kontroliuoti nuostatas arba žiūrėti kadruotus to paties vaizdo variantus kompiuteriuose, prijungus įrenginį USB jungtimi.

„EOS 60Da“ taip pat suderinamas su visame pasaulyje universaliais keičiamaisiais objektyvais, kurių židinio nuotolis yra nuo 8 iki 800 mm. 

Pagrindinės „EOS 60Da“ funkcijos:

  • Didesnis jautrumas infraraudoniesiems spinduliams
  • 18 megapikselių „APS–C“ CMOS jutiklis
  • Kintamo kampo 7,7 cm įstrižainės, 3:2 skystųjų kristalų ekranas „Clear View“
  • ISO 100–6400 (išplečiamas iki 12 800)
  • Filmuoja parinkus tam tikro laiko tarpo funkciją su EOS paslaugų programa arba galima pasirinkti nuotolinio laikmačio valdiklį „TC–80N3“
Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »