Dirbtinio intelekto protas prilygsta keturmečiui vaikui

Publikuota: 2015 m. spalio 16 d. penktadienis

Ilinojaus universiteto Čikagoje ir Vengrijos dirbtinio intelekto tyrėjų grupė atliko eksperimentą, kurio metu testavo dirbtinio intelekto sistemas, kaip jos sprendžia IQ testus. Sistemos sėkmingai įveikė keturmečiui skirtus IQ testus, tačiau septynmečiui skirtos užduotys jau sukėlė sunkumų. 

Dirbtinio intelekto sistema „ConceptNet“ buvo bandoma Vekslerio testu, kuris duodamas atlikti vaikams nuo dvejų iki septynerių metų.  Bandymo tikslas – ne tik išsiaiškinti sistemos veiklą, bet ir atsižvelgus į rezultatus ją patobulinti.

Pastebėta, kad šiuolaikinės dirbtinio intelekto sistemos sunkiai susidoroja su natūralaus balso atpažinimo užduotimi.  Sistema negeba atskirti žodžių reikšmių pagal kontekstą, neskiria sinonimų. Pvz., atlikdama testą, sistema supainiojo veiksmažodžio „matyti“ buvusio laiko formą (angl. „saw“) su tokios pat fonetikos žodžiu, reiškiančiu pjūklą (angl. „saw“).

Tyrėjai mano, kad galingesnės kalbos apdorojimo priemonės gali gerokai patobulinti dirbtinio intelekto sistemas.

Panašios technologijos jau aktyviai naudojamos gaminant interneto pagalbininkus, pvz., „Siri“ ir „Cortana“.

Dirbtinis intelektas, kurio protas kol kas prilygsta keturmečiui, buvo kuriamas ištisus 60 metų, tačiau manoma, kad jį pavyks patobulinti ypač sparčiai ir jau 2018 m. turėsime gerokai protingesnes išmaniąsias sistemas.

Šaltinis: payspacemagazine.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Sportuojančioms moterims – išmanioji liemenėlė

Kanados kompanija „OmSignal“, anksčiau pristačiusi marškinius su biometriniais jutikliais, neseniai pranešė apie sportuojančioms moterims sukurtą išmaniąją sportinę liemenėlę. skaityti »

Ar dirbtum veltui gaudamas 1 000 eurų kas mėnesį?

Verslininkas Michaelis Bochmeieris inicijavo eksperimentą „Mano bazinė alga“. Jau 26 žmonės laimėjo mėnesinę 1 100 eurų algą, kuria gali naudotis kaip tinkami. skaityti »

Pristatytas pirmasis sulankstomas mobilusis kino teatras

Los Anžele vykstančioje technologijų parodoje „CES 2016“ pristatytas naujas įrenginys pavadinimu „Royole-X“.Įrenginys vadinamas pirmuoju pasaulyje sulankstomu mobiliuoju kino teatru, nes pagrindinė jo paskirtis – filmų žiūrėjimas. skaityti »

Elektroniniai įrenginiai žiemą: ką reikėtų žinoti apie šalčio poveikį jiems?

Ką reikėtų žinoti apie elektroninių prietaisų naudojimą ir priežiūrą žiemą, kai termometro stulpelis nukrenta gerokai žemiau nulio? skaityti »

Geriausi 2015 m. išradimai

Jungtinių Amerikos Valstijų leidinys „Popular Mechanics“ paskelbė 10 įdomiausių 2015-ųjų išradimų, skirtų žmogaus ir gamtos apsaugai. skaityti »

Studento sukurtas robotas: „kūną“ pagamino 3D spausdintuvu, skydą – iš glaistyklės

Estijos sostinėje Taline vykstančių robotų varžybų „Robotex“ nuolatinis dalyvis yra Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (KTU PTVF) studentas Giedrius Liaučys. skaityti »

Kalėdų Senelio elniai – robotai?

Robotų kūrėja „Boston Dynamics“ siūlo Kalėdų Seneliui vietoj elnių naudoti keturkojus robotus LS3. skaityti »

Pristatyta nauja skraidanti riedlentė

Bendrovė „ARCA Space Corporation“ pristatė įrenginį „ArcaBoard“, kurį galima vadinti skraidančia riedlente. skaityti »

Ateityje maistas nebeteiks malonumo?

Ar pagalvojote, kaip maitinsimės ateityje? Galbūt visi tapsime žaliavalgiais ir valgysime tik visokias sėklytes? O gal mums maitins pleistrai? skaityti »

Ir robotai ruošiasi Kalėdoms

Amerikos įmonė „RE2 Robotics“ iš Pitsburgo išmokė robotą gaminti popierines snaiges. skaityti »