Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Publikuota: 2017 m. gegužės 24 d. trečiadienis

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje.

Tvarkos sergėtojo oficialus vardas „Robocop“. Įdiegtas dirbtinis intelektas leidžia robotui bendrauti standartinėmis frazėmis šešiomis kalbomis. Tikimasi, kad policininkų darbui pravers tai, jog robotas įsimena ir gerai atpažįsta žmones ne tik iš veido, bet ir iš mimikos bei gestų.

Tvarkos sergėtojas sveria centnerį (100 kg). Įtaisyta navigacijos sistema leidžia jam gerai orientuotis, patruliuoti po apylinkes.  Robotas taip pat nuolat įrašinėja viską, ką mato, todėl prireikus  įrašai gali padėti išsiaiškinti nusikaltimą, nustatyti nusikaltėlių asmenybę. Beje, į robotą įtaisytas mokėjimo automatas, tad pažeidėjai  jam iš karto gali sumokėti baudą.

Dubajaus policija tikisi, kad „Robocop“ galės veikti ir kaip pagalbininkas, ir kaip atskiras savarankiškas policijos darbuotojas.

Šaltinis: News.day.az
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »