„FluPhone“ taikomoji programa – gripo epidemijai nustatyti

Publikuota: 2011 m. gegužės 8 d. sekmadienis

Kembridžo universiteto mokslininkai sukūrė išmaniesiems teflonams skirtą taikomąją programą „FluPhone“, kuri galės nustatyti infekcinių ligų paplitimą.

Universiteto kompiuterių laboratorijos specialistai intensyviai dirba ties projektu, kuriuo siekiama sumažinti epidemijų paplitimą, todėl mokslininkai ir sugalvojo sukurti tokią taikomąją programą. Eksperimento metu savanorių telefonuose buvo įdiegta pirminė taikomosios programos versija, kuri iš pat pradžių fiksavo, kiek žmonių savanorių tariamos infekcijos metu susitikdavo. Taikomoji programa, paremta „Bluetooth“ technologija, eksperimento metu užfiksuodavo savanorių sąveiką, o šie duomenys būdavo perduodami mokslininkams.

„Gauti duomenys buvo vertinami pagal tai, kiek ir kada žmogus bendrauja su kitais, o surinkti ir apdoroti duomenys sudaro tam tikrą struktūrą, kuri leidžia suprasti, kaip plinta ligos ir epidemijos“, – teigė vienas iš „FluPhone“ kūrėjų daktaras Eiko Yoneki.

Tai daug efektyvesnis būdas nei tradicinis, kuriuo prašoma žmonių sužymėti ir surašyti vietas, kur jie lankosi. Mokslininkai teigia, kad būtent tos vietos, kur dažnai susiburia daug žmonių, ir yra epidemijų židiniai.

„Turėdami informacijos apie tokias vietas, medikai galės įspėti žmones ir taip galbūt sumažinti epidemijos mastus“, – teigė profesorius Jon Crowcroft, prisidėjęs prie programos kūrimo.

Nors skeptikai abejoja tokios programos veiksmingumu, Kembridžo universiteto mokslininkai teigia, kad ji visiškai nesustabdys epidemijos, bet bent jau leis ją sumažinti.

 

Šaltinis: BBC
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »