Kinai kuria papildytos realybės akinius

Publikuota: 2013 m. balandžio 3 d. trečiadienis

Kinijos interneto kompanija „Baidu Inc.“ kuria papildytos realybės akinius, praneša „The Next Web“, cituodamas „Baidu“ tarptautinės komunikacijos direktorių Kaiser Kuo.

Įrenginio koncepcija panaši į „Google Glass“. Tačiau kinai kol kas neplanuoja serinės akinių gamybos. К. Kuo pareiškė, kad jų produktas yra eksperimentinis ir dabar bandomas „Baidu“ viduje.

K. Kuo pabrėžė, kad akiniai (kodinis įrenginio pavadinimas – „Baidu Eye“) geba priimti komandas balsu, rasti informacijos internete, atpažinti žmonių veidus ir daiktus, patenkančius į įmontuotos kameros objektyvą.

Pirmieji pranešimai apie „Baidu“ akinius pasirodė kinų tinklaraščiuose „Sina Technology“ ir „Tech in Asia“. Juose skelbiama, kad akinius sudaro rėmeliai ir skystųjų kristalų ekranas.

Viena vertus, papildytos realybės akiniai vartotojui rodo papildytą realybę apie supančius objektus. Kita vertus, jie atstoja išmanųjį telefoną – leidžia skambinti, siųsti žinutes, ieškoti informacijos internete.

Be „Google“ ir „Baidu“, papildytos realybės akinius kuria „Canon“, „Olympus“, „Microsoft“, „Oakley“ ir kitos kompanijos. Neoficialiais duomenimis, nešiojamąja elektronika domisi ir „Apple“, tačiau ji renkasi ne akinius, o rankinį laikrodį, galintį pakeisti išmanųjį telefoną ir planšetę.

Kompanija „Baidu Inc.“ valdo didžiausią Kinijoje paieškos sistemą „Baidu“ (rinkos dalis – daugiau nei 70 proc.) ir aibę interneto paslaugų – nuo pažinčių svetainės iki „Vikipedijos“ analogo. Be to, „Baidu Inc.“ kuria savą operacinę sistemą „Baidu Yi“.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »