Kinijoje sukurtas robotas-žurnalistas

Publikuota: 2017 m. sausio 24 d. antradienis

Kinijoje sukurtas robotas-žurnalistas parengė pirmą straipsnį žurnalui „Southern Metropolis Daily“ apie Naujųjų metų keliones. Tekstą iš 300 hieroglifų robotas parašė per 1 sekundę.

Robotą sukūrė Pekino universiteto profesorius Wan Xiaojun. Anot jo, robotas gali rašyti ir trumpus, ir ilgus tekstus, tačiau kol kas nesugeba imti interviu.

Tarptautinės robotų technikos federacijos duomenimis, 2015 m. pasaulyje buvo parduota 248 tūkst. robotų, o vien Kinijoje jų pardavimas siekė 66,7 tūkst. vienetų, tai yra beveik ketvirtadalį. Kinija lyderiauja robotų naudojimo srityje nuo 2013 m.

Be to, Kinija ir JAV konkuruoja pagal superkompiuterių naudojimą – pernai šiose šalyse buvo po 171 superkompiuterį.

Šaltinis: chinalogist.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »