Kinai kuria papildytos realybės akinius

Publikuota: 2013 m. balandžio 3 d. trečiadienis

Kinijos interneto kompanija „Baidu Inc.“ kuria papildytos realybės akinius, praneša „The Next Web“, cituodamas „Baidu“ tarptautinės komunikacijos direktorių Kaiser Kuo.

Įrenginio koncepcija panaši į „Google Glass“. Tačiau kinai kol kas neplanuoja serinės akinių gamybos. К. Kuo pareiškė, kad jų produktas yra eksperimentinis ir dabar bandomas „Baidu“ viduje.

K. Kuo pabrėžė, kad akiniai (kodinis įrenginio pavadinimas – „Baidu Eye“) geba priimti komandas balsu, rasti informacijos internete, atpažinti žmonių veidus ir daiktus, patenkančius į įmontuotos kameros objektyvą.

Pirmieji pranešimai apie „Baidu“ akinius pasirodė kinų tinklaraščiuose „Sina Technology“ ir „Tech in Asia“. Juose skelbiama, kad akinius sudaro rėmeliai ir skystųjų kristalų ekranas.

Viena vertus, papildytos realybės akiniai vartotojui rodo papildytą realybę apie supančius objektus. Kita vertus, jie atstoja išmanųjį telefoną – leidžia skambinti, siųsti žinutes, ieškoti informacijos internete.

Be „Google“ ir „Baidu“, papildytos realybės akinius kuria „Canon“, „Olympus“, „Microsoft“, „Oakley“ ir kitos kompanijos. Neoficialiais duomenimis, nešiojamąja elektronika domisi ir „Apple“, tačiau ji renkasi ne akinius, o rankinį laikrodį, galintį pakeisti išmanųjį telefoną ir planšetę.

Kompanija „Baidu Inc.“ valdo didžiausią Kinijoje paieškos sistemą „Baidu“ (rinkos dalis – daugiau nei 70 proc.) ir aibę interneto paslaugų – nuo pažinčių svetainės iki „Vikipedijos“ analogo. Be to, „Baidu Inc.“ kuria savą operacinę sistemą „Baidu Yi“.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »