Kinija išleido į orbitą pirmąją taikonautę

Publikuota: 2012 m. birželio 18 d. pirmadienis

Kinija išsiuntė į kosmosą pirmąją moterį taikonautę (kin. taikong – „kosmosas“, gr. naus – „jūreivis“ ). 2012-ųjų birželio 16 dieną raketa „Changzheng 2F“ pakilo iš Gobio dykumos šalies šiaurės vakaruose su pilotuojamu kosminiu laivu „Shenzhou-9“, kuriame tarp trijų ekipažo narių yra ir 33-ejų Liu Yang, praneša „Agence France-Presse“.

Iš viso kosminiame laive yra trys žmonės: be „Air China“ majorės Liu Yang, tai  erdvėlaiviui vadovaujantis kosmoso veteranas Jing Haipengas, jau dalyvavęs dviejuose kosminiuose skrydžiuose,  ir taikonautas Liu Wangui, kuris kosminėje programoje dirba jau 14 metų ir kuriam patikėta vadovauti susijungimo manevrams. Iš viso taikonautai orbitoje praleis daugiau nei 10 dienų, įgula atliks bandymus ir rankiniu būdu valdomą susijungimą – didelių techninių gebėjimų reikalaujantį manevrą, atliekamą dviem aparatams skriejant orbitoje dideliu greičiu. Jei „Shenzhou 9“ („Dieviškojo laivo“) ir anksčiau į orbitą iškelto kosminio modulio „Tiangong 1“ („Dangiškųjų rūmų“) susijungimas bus sėkmingas, šis laimėjimas dar labiau priartins Kiniją prie šios šalies nuolatinės kosminės stoties įkūrimo, planuojamo 2020 metais.

Kinija kosminę programą pradėjo 1956 metais. 2003-iaisiais į kosmosą išskrido pirmasis taikonautas  Yang Liwei – tai buvo pirmasis Kinijos bandymas išsiųsti į kosmosą savo pilietį savo gamybos kosminiame laive.

Nuo 1963 metų, kai į kosmosą pakilo rusų kosmonautė Valentina Tereškova, orbitoje lankėsi per 50 moterų, daugiau nei 40 iš jų – JAV pilietės.

Šaltinis: lenta.ru, penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

A. Einšteino robotas mokys fizikos

Las Vegase vykusioje parodoje „Consumer Electronics Show“ bendrovė „Hanson Robotics“ pristatė besimokantį robotą, turintį garsaus fiziko Alberto Einšteino veidą. skaityti »

Automobilio salonas tieks namams elektrą ir pramogas

Buitinės elektronikos parodoje CES automobilių gamintoja „Hyundai“ pristatė išmaniųjų namų integracijos su bepiločiu automobiliu koncepciją. skaityti »

Kinai sukūrė televizorių, plonesnį už telefoną

JAV vykusioje parodoje „CES 2017“ pristatytas naujas televizorius „Mi TV 4“. skaityti »

„Kissenger“ per nuotolį perduos bučinį

Londono universiteto inžinieriai nusprendė padovanoti žmonėms galimybę per nuotolį dalytis bučiniais. skaityti »

Japonijoje darbuotojus jau keičia dirbtinis intelektas

Japonijos draudimo bendrovė „Fukoku Mutual Life Insurance“ planuoja daugiau nei 30 savo darbuotojų pakeisti dirbtinio intelekto sistemomis. skaityti »

Du doleriai šviesos greičio

Lenkijos monetų kalykla iškalė „Šviesos greičio“ monetą Naujosios Zelandijos salai Niujė. skaityti »

Įdomiausios lietuviškos inovacijos 2016-aisiais

Lietuviški pieno baltymo pluošto ar alijošiumi prisotinti drabužiai, išmanus žvejybos sonaras, papildytos realybės knygelės vaikams, išmaniosios termožaliuzės – jau ne naujiena. Ką unikalaus šiemet sukūrė ar pristatė rinkai lietuviai? skaityti »

Kompiuteris prieš žmogų

Ar kompiuteris tikrai pranašesnis už žmogų ir gali jį visiškai pakeisti? Palyginkime. skaityti »

Išmanusis veidrodis – tobulam makiažui

išmanusis veidrodis „Juno“ imituoja norimą apšvietimą, kad makiažas būtų kuo tobulesnis. skaityti »

Latvijos bankas išleido beveik permatomą kolekcinę monetą

Latvijos centrinis bankas pristatė kolekcinę 5 eurų monetą „Žemė“, pagamintą iš pusiau permatomos keramikos. skaityti »