Kinija planuoja unifikuotą nacionalinį mikroprocesorių

Publikuota: 2012 m. balandžio 30 d. pirmadienis

Šaltinis: www.itbaze.lt

Kinijos valdžia artimiausiu metu išrinks nacionalinę mikroprocesorių architektūrą. Tokios architektūros įrenginiai bus naudojami visuose valstybės finansuojamuose projektuose.

Šalies poreikiams tinkamiausią mikroprocesorių architektūrą nustatys grupė iš valdininkų, mokslininkų ir kompiuterinių kompanijų atstovų, tarp jų – vietos milžinės „Huawei“ ir ZTE. Pirmasis grupės posėdis vyko kovą. Dalyviams reikės nuspręsti, pasirinkti jau egzistuojančią architektūrą, ar kurti savo.

Tarp svarstomų variantų – „Alpha“, „ARM“, „MIPS“, „PowerPC“ ir kinų „UPU“. „MIPS“ pagrindu veikia procesoriai „Loongson“, kurie Kinijoje naudojami mokykliniuose kompiuteriuose, o „Alpha“ naudojama procesoriuose „ShenWei“, kurie naudojami superkompiuteryje „Sunway Bluelight“.

Kinijoje paplitę ARM įrenginiai, tačiau kliūtimi gali tapti šios architektūros licencijos kaina. Už galimybę gaminti „Cortex-A9“ procesorius reikia sumokėti nuo 5 milijonų dolerių. „PowerPC“ trūkumas – mažas programų kiekis.

Savo architektūros kūrimas bus sunkus ir ilgas procesas, tačiau to pranašumas – galimybė kontroliuoti projektą visuose stadijose. Kompanijos „MIPS Technologies“ viceprezidentas Robertas Bismuthas teigia, kad mikroarchitektūra bus pasirinkta artimiausiais mėnesiais.

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »