Kinijos tinklaraštininkams sukurti nauji apribojimai

Publikuota: 2012 m. gegužės 29 d. antradienis

Didžiausias Kinijos mikrotinklaraščių tinklas „Sina Weibo“ („Twitter“ analogas) pristatė naujas taisykles, draudžiančias publikuoti šalies valdžiai nepageidaujamus pranešimus, skelbia BBC. Svetainė, kurioje užsiregistravę daugiau nei 300 mln. vartotojų, t. y. beveik pusė visos internetinės Kinijos visuomenės, ima taikyti reitingų sistemą.

Nauji vartotojai gaus 80 taškų. Jie galės juos padidinti dalyvaudami įvairiose reklamos kampanijose. O pažeidus socialinių tinklų taisykles taškai bus nubraukiami. Jei vartotojo reitingas nukris žemiau 60 taškų, jo tinklaraštyje atsiras atitinkamas įspėjimas, jei pasieks nulį – tinklaraštis iš viso gali būti uždarytas. „Nepriekaištingas“ prasižengusio autoriaus elgesys du mėnesius gali būti vėl įvertintas 80 balų.

Priminsime, kad ir taip Kinijoje neleidžiama prisijungti arba ribojamas prisijungimas prie, partijos nuomone, probleminių išorinių resursų. Šioje šalyje ribojama prieiga prie „Google“, „Google+“, „YouTube“, „Facebook“, „Twitter“, „CNN“.

Pastaraisiais metais Kinijoje labai išpopuliarėjo vietiniai socialiniai forumai ir tinklaraščiai. Kinijos tinklaraštininkai neretai atkreipia dėmesį į valdžios piktnaudžiavimą savo padėtimi.

Anksčiau Kinijos valdžia įpareigojo bendrovę „Sina“, taip pat ir jos konkurentes „Baidu“ ir „Tencent“, iki šių metų kovo visus savo vartotojus užregistruoti tikraisiais vardais. Tačiau „Sina“ pripažįsta, kad jai kol kas nepavyko visiškai įvykdyti šio nurodymo.

Reitingų sistema „Weibo“ – akivaizdi naujovė. Kaip bus laikomasi taisyklių, prižiūrės komitetas, sudarytas iš tinklaraščio vartototojų ir ekspertų.

Kinijos tinklaraštininkams uždrausta:

- skleisti gandus;

- publikuoti neteisingą informaciją;

- užsipulti kitus vartotojus, juos įžeidinėti ir šmeižti;

- prieštarauti pagrindiniams Kinijos konstitucijos principams;

- atskleisti valstybinę paslaptį;

- menkinti Kinijos pranašumus;

- propaguoti kultus ir prietarus;

- organizuoti nelegalius protestus ir masinius susibūrimus.

Negana to, svetainės administratorius praneša, kad tinklaraščių autoriai negali vartoti „alegorinių išsireiškimų“ ar kitaip apeiti taisykles.

 

Šaltinis: newsru.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »