Mokslininkai nepaneigė A. Enšteino reliatyvumo teorijos

Publikuota: 2012 m. birželio 8 d. penktadienis

Mokslininkų grupė, pernai paskelbusi, esą neutrinai gali skrieti greičiau už šviesą, turėjo pripažinti, kad fizikos genijus Albertas Einšteinas buvo teisus, teigdamas, jog šios subatominės dalelės negali peržengti didžiausio greičio mūsų Visatoje ribos.

Europos branduolinių tyrimų centras (CERN) sudrebino mokslo bendruomenę paskelbęs eksperimentų rezultatus, neva neutrinai šviesos greitį gali viršyti maždaug 6 kilometrais per sekundę. Ši išvada galėjo sujudinti A. Einšteino 1905 metais paskelbtą reliatyvumo teoriją, kurioje teigiama, kad šviesos greitis yra didžiausias mūsų Visatoje.

Neutrinų greitis buvo matuojamas skleidžiant šias menkai su medžiaga sąveikaujančias daleles iš didžiulės požeminės CERN laboratorijos netoli Ženevos ir registruojant jas Gran Saso laboratorijoje Italijoje, kai neutrinai nuskriedavo 732 kilometrus per Žemės plutą. Teoriškai šį kelią neutrinai turėjo įveikti per 0,0024 sekundės, bet per preliminarius bandymus buvo užfiksuota, kad šios dalelės detektorius Italijoje pasiekdavo 0,00000006 sekundės anksčiau, nei tikėtasi.

Tačiau birželio 8 d. tyrimų grupė OPERA per Neutrinų fizikos ir astrofizikos tarptautinę konferenciją Japonijoje pareiškė, kad ankstesni rezultatai buvo klaidingi.

„2011 metais gauti duomenys buvo peržiūrėti atsižvelgiant į nustatytą prietaisų poveikį, – pareiškė tyrėjai. – Ir įsitikinta, kad neutrinų greitis atitinka šviesos greitį.“

Šaltinis: ria.ru, penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »