Ploniausias pasaulio laikrodis – lanksti 0,8 mm juostelė

Publikuota: 2013 m. birželio 13 d. ketvirtadienis

Ploniausias pasaulio laikrodis yra vos 0,8 mm storio ir yra pagamintas iš vientiso lankstaus korozijai atsparaus plieno. CST-01 yra plonesnis už banko kortelę, tačiau jame pakanka vietos ir elektroninio rašalo ekranui, ir baterijai. Jokių mygtukų ar sukiojimo rankenėlių, savaime suprantama, šis laikrodis neturi.

Elektroninio rašalo technologija analogiška tai, kuri naudojama „Kindle“ skaityklėse. Laikrodyje montuojamas 0,5 mm storio lankstus elektroninis komponentas „Seiko Epson System" ir „Thinergy Micro-Energy Cell" baterija, kuri įkraunama per 10 minučių, o veikia 15 metų. Tokią bateriją galima įkrauti iš viso 10 tūkst. kartų. Po vieno įkrovimo energijos pakanka maždaug mėnesiui.

CST-01 laikrodžius gamina Čikagoje veikianti įmonė „Central Standard Timing". Laikrodį sukūrė Dave‘as Vondle‘as, kuris kartu su kolega Jerry O'Leary ir įsteigė minėtą bendrovę. Abu vyrai yra dizaineriai ir elektros inžinieriai, dirbantys pasaulinėje dizaino bendrovėje „IDEO Labs", kurioje ir buvo išmėgintas jų sukurto produkto lankstumas.

Mintis sukurti CST-01 D. Vondle‘ui šovė dėliojant elektroninio rašalo panelę aplink riešą.

„Visi dizaino ir inžineriniai aspektai laikrodyje nuosekliai sujungti į unikalią funkcinę ir estetinę sistemą, – pasakoja D. Vondle‘as. – CST-01 yra minimaliausias laiko matavimo prietaisas. Tai – laikas, rodomas tiesiog ant plonytės metalinės juostelės."

„Kickstarter" pavyko surinkti daugiau kaip 1 mln. JAV dolerių pradinį kapitalą. Pirmųjų laikrodžių užsakovai turėtų sulaukti šį rugsėjį.
Kiti panorusieji laikrodį užsisakyti gali „Central Standard Timing“ svetainėje, o prekė bus pristatyta maždaug gruodį.

CST-01 yra keturių modelių. Kiekvienas modelis gali būti trijų riešo dydžio – mažo, vidutinio, didelio. Kainos – nuo 109 iki 119 JAV dolerių. Pirkėjas turi įsigyti ir bazinį įkrovimo įrenginį, kuris kainuoja 35 JAV dolerius.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »