Ploniausias pasaulio laikrodis – lanksti 0,8 mm juostelė

Publikuota: 2013 m. birželio 13 d. ketvirtadienis

Ploniausias pasaulio laikrodis yra vos 0,8 mm storio ir yra pagamintas iš vientiso lankstaus korozijai atsparaus plieno. CST-01 yra plonesnis už banko kortelę, tačiau jame pakanka vietos ir elektroninio rašalo ekranui, ir baterijai. Jokių mygtukų ar sukiojimo rankenėlių, savaime suprantama, šis laikrodis neturi.

Elektroninio rašalo technologija analogiška tai, kuri naudojama „Kindle“ skaityklėse. Laikrodyje montuojamas 0,5 mm storio lankstus elektroninis komponentas „Seiko Epson System" ir „Thinergy Micro-Energy Cell" baterija, kuri įkraunama per 10 minučių, o veikia 15 metų. Tokią bateriją galima įkrauti iš viso 10 tūkst. kartų. Po vieno įkrovimo energijos pakanka maždaug mėnesiui.

CST-01 laikrodžius gamina Čikagoje veikianti įmonė „Central Standard Timing". Laikrodį sukūrė Dave‘as Vondle‘as, kuris kartu su kolega Jerry O'Leary ir įsteigė minėtą bendrovę. Abu vyrai yra dizaineriai ir elektros inžinieriai, dirbantys pasaulinėje dizaino bendrovėje „IDEO Labs", kurioje ir buvo išmėgintas jų sukurto produkto lankstumas.

Mintis sukurti CST-01 D. Vondle‘ui šovė dėliojant elektroninio rašalo panelę aplink riešą.

„Visi dizaino ir inžineriniai aspektai laikrodyje nuosekliai sujungti į unikalią funkcinę ir estetinę sistemą, – pasakoja D. Vondle‘as. – CST-01 yra minimaliausias laiko matavimo prietaisas. Tai – laikas, rodomas tiesiog ant plonytės metalinės juostelės."

„Kickstarter" pavyko surinkti daugiau kaip 1 mln. JAV dolerių pradinį kapitalą. Pirmųjų laikrodžių užsakovai turėtų sulaukti šį rugsėjį.
Kiti panorusieji laikrodį užsisakyti gali „Central Standard Timing“ svetainėje, o prekė bus pristatyta maždaug gruodį.

CST-01 yra keturių modelių. Kiekvienas modelis gali būti trijų riešo dydžio – mažo, vidutinio, didelio. Kainos – nuo 109 iki 119 JAV dolerių. Pirkėjas turi įsigyti ir bazinį įkrovimo įrenginį, kuris kainuoja 35 JAV dolerius.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »