Reliatyvumo simuliatorius, įkvėptas Einšteino

Publikuota: 2012 m. lapkričio 17 d. šeštadienis

Šaltinis: ucc.lt

Istorijos minutėlė. 1905 m. Einšteinas sukūrė reliatyvumo teoriją, kurios esmė tokia: kuo greičiau objektas juda, tuo lėčiau jam eina laikas.

Šiuo metu tiriamas ypatingas Einšteino reliatyvumo teorijos poveikis kompiuteriniam žaidimui. Tai pirmasis „MIT Game Lab“ (Masačiusetso Technologijų instituto labaratorijos) produktas internete.

Žaidimas pavadintas „A Slower Speed of Light“ (liet. „Mažesnis šviesos greitis“), kur žaidėjas naršo iš pirmo žvilgsnio primityvioje 3D aplinkoje. Pats žaidimo scenarijus pakankamai neįprastas: mirusio žmogaus sielos šviesa pradeda savo kelionę į dvasinį pasaulį. Pagrindinis tikslas – surinkti šimtą šviesos kamuolių (angl. Orbs). Kiekvienas šviesos kamuolys lėtina šviesos greitį, iki kol surinkus 90–ąjį šviesos kamuolį, greitis pasiekia žmogaus žingsnio tempą. Skamba keistai? Nepamirškime, kad žaidimą įkvėpė fizikai!

„A Slower Speed of Light“ žaidime drąsiai bandoma vizualizuoti reliatyvius efektus, susijusius su šviesos greičiu. Žaidimas paremtas Doplerio efektu ir yra labai trumpas: gali būti žaidžiamas risčia per keturias minutes, o neskubant užtrunkama iki 10 minučių. Doplerio efektas pasireiškia, kai žaidėjas juda: šviesos bangos nuo aplinkinių objektų keičiasi, jų spalva kinta iš raudonos į mėlyną ir atvirkščiai, kartu įtraukiant ultravioletinių ir infraraudonųjų spindulių spektro šviesos bangos ilgius.

Norint, kad žaidimas taptų labiau įtraukiantis, patariama jį žaisti be sustojimo ir neatitraukiant piršto nuo „W“ klavišo. Žaidimas yra maždaug 100 MB, labiausiai tinkamas „OS X“ ar „Windows“.

Akcentuojama, kad „A Slower Speed of Light“ skatina naujas idėjas. Manoma, kad tai tik vienas iš septynių žaidimų, sukurtų „MIT Game Lab“ per šią vasarą, ir kol kas tik jis vienintelis prieinamas internete. Žaidimo pristatymą galite rasti čia: www.gameranx.com.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

A. Einšteino robotas mokys fizikos

Las Vegase vykusioje parodoje „Consumer Electronics Show“ bendrovė „Hanson Robotics“ pristatė besimokantį robotą, turintį garsaus fiziko Alberto Einšteino veidą. skaityti »

Automobilio salonas tieks namams elektrą ir pramogas

Buitinės elektronikos parodoje CES automobilių gamintoja „Hyundai“ pristatė išmaniųjų namų integracijos su bepiločiu automobiliu koncepciją. skaityti »

Kinai sukūrė televizorių, plonesnį už telefoną

JAV vykusioje parodoje „CES 2017“ pristatytas naujas televizorius „Mi TV 4“. skaityti »

„Kissenger“ per nuotolį perduos bučinį

Londono universiteto inžinieriai nusprendė padovanoti žmonėms galimybę per nuotolį dalytis bučiniais. skaityti »

Japonijoje darbuotojus jau keičia dirbtinis intelektas

Japonijos draudimo bendrovė „Fukoku Mutual Life Insurance“ planuoja daugiau nei 30 savo darbuotojų pakeisti dirbtinio intelekto sistemomis. skaityti »

Du doleriai šviesos greičio

Lenkijos monetų kalykla iškalė „Šviesos greičio“ monetą Naujosios Zelandijos salai Niujė. skaityti »

Įdomiausios lietuviškos inovacijos 2016-aisiais

Lietuviški pieno baltymo pluošto ar alijošiumi prisotinti drabužiai, išmanus žvejybos sonaras, papildytos realybės knygelės vaikams, išmaniosios termožaliuzės – jau ne naujiena. Ką unikalaus šiemet sukūrė ar pristatė rinkai lietuviai? skaityti »

Kompiuteris prieš žmogų

Ar kompiuteris tikrai pranašesnis už žmogų ir gali jį visiškai pakeisti? Palyginkime. skaityti »

Išmanusis veidrodis – tobulam makiažui

išmanusis veidrodis „Juno“ imituoja norimą apšvietimą, kad makiažas būtų kuo tobulesnis. skaityti »

Latvijos bankas išleido beveik permatomą kolekcinę monetą

Latvijos centrinis bankas pristatė kolekcinę 5 eurų monetą „Žemė“, pagamintą iš pusiau permatomos keramikos. skaityti »