Sukurtas interaktyvus žaidimas mokys efektyviai naudoti energetinius išteklius

Publikuota: 2012 m. gegužės 30 d. trečiadienis

Energetikos ir technikos muziejuje pristatytas internetinis žaidimas ir konkursas „Mūšis dėl Žemės“, kuriuo projekto iniciatorius Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje su partneriais sieks gilinti jaunimo ir suaugusiųjų žinias apie efektyvų energijos vartojimą. Žaidimą galima rasti adresu www.musisdelzemes.lt.

Edukacinis žaidimas ir konkursas „Mūšis dėl Žemės“ – tai mokomoji priemonė apie racionalų energijos vartojimą, alternatyvią ir efektyvią energetiką, sukurta remiantis Šiaurės šalių bei Lietuvos praktika. Pagrindinis projekto tikslas patrauklia ir žaisminga forma supažindinti jaunąją kartą su namų ūkio, šalies ir globaliu energetinių išteklių panaudojimu, inovatyviais energijos gavimo bei taupymo būdais.

Mūšyje dėl Žemės žaidėjai privalės iš esmės atnaujinti kapitono Švaistūno ydingai sutvarkytą pasaulio energetikos sistemą. Pradėję senų lempučių pakeitimu energiją taupančiomis namuose bei daugiau važinėdami dviračiu žaidimo dalyviai palaipsniui pereis prie visai šaliai ir vėliau planetai svarbių sprendimų – išmaniųjų tinklų (angl. smart grid) diegimo ar prisijungimo prie tarptautinių energetikos organizacijų. Žemę žalia spalva nudažys ir žaidimą laimės Kapitoną Švaistūną nugalėjęs bei didžiausią taškų skaičių per mažiausią ėjimų kiekį surinkęs žaidėjas.

Įkvėpimu žaidimui tapo 2009 m. Šiaurės ministrų tarybos biuro išleistas „Išmintingo namų tvarkymo vadovas“, kurio pagrindinis tikslas – pateikti įvairių patarimų, galinčių padėti namų ūkio sąlygomis taupyti energijos vartojimą ir sumažinti neigiamą poveikį aplinkai. Naujame žaidime šie patarimai atgimė interaktyvioje platformoje.

Žaidimo dalyviai ne tik sužinos apie įvairius būdus taupyti elektros energiją, bet ir turės galimybę laimėti prizus žaidimo konkurse, kuris prasideda gegužės 29 d. ir vyksta iki birželio 19 d. Dešimt pirmąsias vietas užėmusių žaidėjų pasidalins elektrinę knygų skaityklę, saulės įkroviklius mobiliesiems telefonams ir planšetę „Apple iPad“. Daugiausia taškų surinkusiam pirmosios vietos laimėtojui atiteks elektra varomas dviratis.

„Šį žaidimas svarbus ir kaip mokomoji priemonė, ir kaip regioninio bendradarbiavimo projektas, į kurį buvo įtraukta daug Šiaurės ir Baltijos šalių bei partnerių. Neabejoju, kad „Mūšis dėl Žemės“ ras savo auditoriją tiek Lietuvoje, tiek kaimyninėse šalyse“, – pristatyme sakė Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje direktorius Bo Haraldas Tillbergas.

Suomijos Respublikos ambasadorė Lietuvoje Marja-Liisa Kiljunen pastebėjo, kad energetinio efektyvumo klausimas ir toliau išlieka tarp Suomijos vyriausybės prioritetų. „Svarbiausia šio žaidimo skleidžiama žinia yra tai, kad ne tik šalys savo valstybine politika turi keisti pasaulį. Tai turime ir galime daryti kiekvienas iš mūsų. Žaisdami vaikai supras, kokiomis priemonėmis tai pasiekiama“, – sakė ambasadorė. Žaidimas iš dalies finansuotas iš Suomijos pirmininkavimo Šiaurės ministrų tarybai 2011 metais biudžeto.

Birželį planuojamos pristatyti žaidimo angliška bei rusiška versijos. Kompaktinės plokštelės su žaidimu bus nemokamai platinamos Latvijos bei Estijos, Kaliningrado srities ir Šiaurės Vakarų Rusijos mokykloms.


Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

A. Einšteino robotas mokys fizikos

Las Vegase vykusioje parodoje „Consumer Electronics Show“ bendrovė „Hanson Robotics“ pristatė besimokantį robotą, turintį garsaus fiziko Alberto Einšteino veidą. skaityti »

Automobilio salonas tieks namams elektrą ir pramogas

Buitinės elektronikos parodoje CES automobilių gamintoja „Hyundai“ pristatė išmaniųjų namų integracijos su bepiločiu automobiliu koncepciją. skaityti »

Kinai sukūrė televizorių, plonesnį už telefoną

JAV vykusioje parodoje „CES 2017“ pristatytas naujas televizorius „Mi TV 4“. skaityti »

„Kissenger“ per nuotolį perduos bučinį

Londono universiteto inžinieriai nusprendė padovanoti žmonėms galimybę per nuotolį dalytis bučiniais. skaityti »

Japonijoje darbuotojus jau keičia dirbtinis intelektas

Japonijos draudimo bendrovė „Fukoku Mutual Life Insurance“ planuoja daugiau nei 30 savo darbuotojų pakeisti dirbtinio intelekto sistemomis. skaityti »

Du doleriai šviesos greičio

Lenkijos monetų kalykla iškalė „Šviesos greičio“ monetą Naujosios Zelandijos salai Niujė. skaityti »

Įdomiausios lietuviškos inovacijos 2016-aisiais

Lietuviški pieno baltymo pluošto ar alijošiumi prisotinti drabužiai, išmanus žvejybos sonaras, papildytos realybės knygelės vaikams, išmaniosios termožaliuzės – jau ne naujiena. Ką unikalaus šiemet sukūrė ar pristatė rinkai lietuviai? skaityti »

Kompiuteris prieš žmogų

Ar kompiuteris tikrai pranašesnis už žmogų ir gali jį visiškai pakeisti? Palyginkime. skaityti »

Išmanusis veidrodis – tobulam makiažui

išmanusis veidrodis „Juno“ imituoja norimą apšvietimą, kad makiažas būtų kuo tobulesnis. skaityti »

Latvijos bankas išleido beveik permatomą kolekcinę monetą

Latvijos centrinis bankas pristatė kolekcinę 5 eurų monetą „Žemė“, pagamintą iš pusiau permatomos keramikos. skaityti »