Vokietija pasirengusi kibernetiniam karui

Publikuota: 2012 m. birželio 5 d. antradienis

Vokietijos ginkluotosios pajėgos yra pasirengusios kibernetiniam karui, rašo „The Financial Times Deutschland“.

Vokietijos gynybos ministerijos ataskaitoje pranešama, kad Gelsdorfe besibazuojantys „programišių kariai“ jau nuo 2011-ųjų pabaigos pasirengę karinėms operacijoms. Ministerija paaiškina, kad dabartinėmis aplinkybėmis armija turi mokėti kovoti su priešu virtualioje erdvėje. Šiuo metu ginkluotosios pajėgos turi užduotį plėtoti šiuos įgūdžius.

Pirmiausia bundesveras planavo suburti padalinį, kuris sukurtų apsaugą nuo programišių atakų. O nuo 2006 metų pradėti rengti „programišių kariai“, kurie patys organizuotų atakas. Į naująją struktūrą patenka programuotojai – Vokietijos karo universitetų absolventai. Gynybos ministerijos atstovas patikino, kad kol jie neturėjo galimybės dalyvauti kariniuose veiksmuose.

Vokietijos kariai tikisi pasiekti panašų kibernetinį pasirengimą kaip JAV ir Izraelis, leidžiantys milijardus dolerių apsaugai nuo programišių atakų. Kariškių duomenimis, elektros tinklų ar vandentiekio kompiuterinės atakos gali turėti rimtesnių padarinių nei įprasti puolimai. Kaip pavyzdį Vokietija pateikia JAV patirtį, kai pasitelkę virusą „Stuxnet“ amerikiečiai sutrikdė Irano branduolinių objektų darbą. Be to, Izraelio armija birželio 3 d. pirmą kartą prisipažino, kad virtualią erdvę priima kaip karo veiksmų vietą.

Buvusio JAV prezidento patarėjo kovos su terorizmu klausimais Richardo Clarke‘o duomenimis, šiuo metu kibernetiniams karui yra pasirengusios 20–30 šalių. Tarp tokių valstybių minima Šiaurės Korėja, Kinija ir Rusija, pabrėžia „The Financial Times Deutschlan“.

 

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vokietijos makroekonominiai duomenys prognozuoja atsigavimą

Kaip ir tikėtasi, po savaitgalį vykusių Vokietijos parlamento rinkimų, parlamentinę daugumą ir vyriausybę turėtų suformuoti šiuo metu Vokietiją valdančios partijos, o kanclerės postą turėtų išsaugoti Angela Merkel. Tuo tarpu JAV investuotojų akiratyje – valstybės skolos klausimai... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »