Vokietija pasirengusi kibernetiniam karui

Publikuota: 2012 m. birželio 5 d. antradienis

Vokietijos ginkluotosios pajėgos yra pasirengusios kibernetiniam karui, rašo „The Financial Times Deutschland“.

Vokietijos gynybos ministerijos ataskaitoje pranešama, kad Gelsdorfe besibazuojantys „programišių kariai“ jau nuo 2011-ųjų pabaigos pasirengę karinėms operacijoms. Ministerija paaiškina, kad dabartinėmis aplinkybėmis armija turi mokėti kovoti su priešu virtualioje erdvėje. Šiuo metu ginkluotosios pajėgos turi užduotį plėtoti šiuos įgūdžius.

Pirmiausia bundesveras planavo suburti padalinį, kuris sukurtų apsaugą nuo programišių atakų. O nuo 2006 metų pradėti rengti „programišių kariai“, kurie patys organizuotų atakas. Į naująją struktūrą patenka programuotojai – Vokietijos karo universitetų absolventai. Gynybos ministerijos atstovas patikino, kad kol jie neturėjo galimybės dalyvauti kariniuose veiksmuose.

Vokietijos kariai tikisi pasiekti panašų kibernetinį pasirengimą kaip JAV ir Izraelis, leidžiantys milijardus dolerių apsaugai nuo programišių atakų. Kariškių duomenimis, elektros tinklų ar vandentiekio kompiuterinės atakos gali turėti rimtesnių padarinių nei įprasti puolimai. Kaip pavyzdį Vokietija pateikia JAV patirtį, kai pasitelkę virusą „Stuxnet“ amerikiečiai sutrikdė Irano branduolinių objektų darbą. Be to, Izraelio armija birželio 3 d. pirmą kartą prisipažino, kad virtualią erdvę priima kaip karo veiksmų vietą.

Buvusio JAV prezidento patarėjo kovos su terorizmu klausimais Richardo Clarke‘o duomenimis, šiuo metu kibernetiniams karui yra pasirengusios 20–30 šalių. Tarp tokių valstybių minima Šiaurės Korėja, Kinija ir Rusija, pabrėžia „The Financial Times Deutschlan“.

 

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vokietijos makroekonominiai duomenys prognozuoja atsigavimą

Kaip ir tikėtasi, po savaitgalį vykusių Vokietijos parlamento rinkimų, parlamentinę daugumą ir vyriausybę turėtų suformuoti šiuo metu Vokietiją valdančios partijos, o kanclerės postą turėtų išsaugoti Angela Merkel. Tuo tarpu JAV investuotojų akiratyje – valstybės skolos klausimai... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »