Vokietija pasirengusi kibernetiniam karui

Publikuota: 2012 m. birželio 5 d. antradienis

Vokietijos ginkluotosios pajėgos yra pasirengusios kibernetiniam karui, rašo „The Financial Times Deutschland“.

Vokietijos gynybos ministerijos ataskaitoje pranešama, kad Gelsdorfe besibazuojantys „programišių kariai“ jau nuo 2011-ųjų pabaigos pasirengę karinėms operacijoms. Ministerija paaiškina, kad dabartinėmis aplinkybėmis armija turi mokėti kovoti su priešu virtualioje erdvėje. Šiuo metu ginkluotosios pajėgos turi užduotį plėtoti šiuos įgūdžius.

Pirmiausia bundesveras planavo suburti padalinį, kuris sukurtų apsaugą nuo programišių atakų. O nuo 2006 metų pradėti rengti „programišių kariai“, kurie patys organizuotų atakas. Į naująją struktūrą patenka programuotojai – Vokietijos karo universitetų absolventai. Gynybos ministerijos atstovas patikino, kad kol jie neturėjo galimybės dalyvauti kariniuose veiksmuose.

Vokietijos kariai tikisi pasiekti panašų kibernetinį pasirengimą kaip JAV ir Izraelis, leidžiantys milijardus dolerių apsaugai nuo programišių atakų. Kariškių duomenimis, elektros tinklų ar vandentiekio kompiuterinės atakos gali turėti rimtesnių padarinių nei įprasti puolimai. Kaip pavyzdį Vokietija pateikia JAV patirtį, kai pasitelkę virusą „Stuxnet“ amerikiečiai sutrikdė Irano branduolinių objektų darbą. Be to, Izraelio armija birželio 3 d. pirmą kartą prisipažino, kad virtualią erdvę priima kaip karo veiksmų vietą.

Buvusio JAV prezidento patarėjo kovos su terorizmu klausimais Richardo Clarke‘o duomenimis, šiuo metu kibernetiniams karui yra pasirengusios 20–30 šalių. Tarp tokių valstybių minima Šiaurės Korėja, Kinija ir Rusija, pabrėžia „The Financial Times Deutschlan“.

 

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vokietijos makroekonominiai duomenys prognozuoja atsigavimą

Kaip ir tikėtasi, po savaitgalį vykusių Vokietijos parlamento rinkimų, parlamentinę daugumą ir vyriausybę turėtų suformuoti šiuo metu Vokietiją valdančios partijos, o kanclerės postą turėtų išsaugoti Angela Merkel. Tuo tarpu JAV investuotojų akiratyje – valstybės skolos klausimai... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »