Finansų ministrė: valstybės IT centralizavimo klausimą turime spręsti greičiau

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 23 d. antradienis

Finansų ministrė Rasa Budbergytė ir susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius aptarė stringančius valstybės informacinių išteklių valdymo ir IT infrastruktūros konsolidavimo klausimus.

„Tai didžiulio masto projektas, kuris turi kilstelėti Lietuvos viešąjį sektorių į kitą informacinių technologijų lygį. Kol nepriimti teisės aktai išlieka didelė rizika, kad laiku nespėsime atlikti darbų ir prarasime dalį ES investicijų, todėl su ministru aptarėme kaip įveikti trukdžius ir paspartinti procesą. Taip pat apsikeitėme požiūriais dėl tam tikrų debesijos paslaugų koncepcijos klausimų“, – sakė finansų ministrė R. Budbergytė.

Lietuva siekia centralizuoti valstybės informacinių išteklių valdymą ir optimizuoti jiems skirtą infrastruktūrą, kad išvengtų išteklių dubliavimo, užtikrintų kokybiškas bei saugias elektronines paslaugas. Visa valstybės informacinių išteklių infrastruktūra ir informacija būtų sutelkta keliuose moderniuose duomenų centruose (šiuo metu dauguma institucijų turi nuosavus), o institucijos naudotųsi debesijos paslaugomis. Tai leistų užtikrinti didesnį duomenų saugumą ir taupyti valstybės lėšas. Projekto vykdymą koordinuoja Susisiekimo ministerija.

Konsolidavimui numatoma skirti beveik 60 mln. eurų 2014-2020 metų laikotarpio ES investicijų ir valstybės biudžeto lėšų, tačiau šiuo metu dar nepanaudotas nė vienas euras. Nuo konsolidavimo eigos priklauso ir kitų informacinės visuomenės prioriteto priemonių, kurioms iš viso skirta apie 290 mln. eurų ES ir valstybės biudžeto lėšų, įgyvendinimas. Daugiausia problemų kelia teisės aktai, kuriuos reikia keisti bei neišspręsti klausimai dėl informacinių technologijų infrastruktūros kūrimo principų.

Šaltinis: finmin.lrv.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai