Pasaulio konkurencingumo indekse Lietuva – stabiliame augimo kelyje

Publikuota: 2016 m. rugsėjo 28 d. trečiadienis

Pasaulio ekonomikos forumo (PEF) paskelbtame 2016–2017 m. konkurencingumo tyrime Lietuvos konkurencingumas tarp 138 šalių pakilo 1 pozicija – iš 36 į 35 vietą – ir pasiekė aukščiausią kada nors turėtą poziciją. Per pastaruosius trejus metus Lietuvos vertinimas Pasaulio ekonomikos forumo tyrime nuolat gerėja.

„Po 2015 metais buvusio šuolio per 5 reitingo pozicijas iš 41 į 36 vietą Lietuva tęsia stabilaus augimo tendenciją ir toliau kyla pasaulio konkurencingumo kontekste“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas.

Iš tyrime apžvelgiamų trijų subindeksų pagrindinių reikalavimų ir našumą skatinančių veiksnių subindeksai išlaikė savo pozicijas (atitinkamai 35 ir 36 vietos).

Trys pagrindiniai iššūkiai verslo plėtrai Lietuvoje, anot PEF, išlieka pelno ir su darbu susiję mokesčiai, nelankstus darbo santykių reglamentavimas ir neefektyvi valdžios biurokratija.

Pagal pagrindinių reikalavimų subindeksą, įvertinantį šalies institucinę aplinką, infrastruktūrą, makroekonominę aplinką, sveikatą ir pradinį išsilavinimą, Lietuva išlaikė savo pozicijas užimdama 35 vietą. Net 27 pozicijomis reitinge pakilo investuotojų apsaugos stiprumas (iš 74 į 47 vietą), taip pat pakilo vertinimas pagal administracinę naštą ir pradinėse mokyklose besimokančiųjų skaičių.

Ypatingo optimizmo verslo plėtrai žada galimybių gauti paskolas įvertinimo pakilimas net per 38 pozicijas (iš 91 į 53 vietą) ir mokesčių poveikio investavimo paskatoms pakilimas per 15 pozicijų (iš 83 į 68 vietą). Džiugina ir geresnis verslo išlaidų MTEP įvertinimas – jis pakilo net per 9 pozicijas (iš 46 į 37 vietą).

Tikėtina, kad kitų metų tyrime šių rodiklių pokyčiams teigiamos įtakos turės naujojo Darbo kodekso įsigaliojimas nuo 2017 metų, nes šių metų tyrimo rezultatuose naujasis Darbo kodeksas dar neatsispindi.

Šalių 2016–2017 m. konkurencingumo tyrime keletą metų nesikeičia pirmaujančių šalių trejetas: pirmą vietą užima Šveicarija, antroje vietoje Singapūras, trečioje – JAV.

Estija išlaikė 30 vietos poziciją, o Latvija smuko iš 44 į 49 vietą, Lenkija užima 36 vietą.

Šių metų indeksas remiasi iki pavasario surinktais duomenimis, todėl jame lieka neįvertintas „Brexit“ poveikis Jungtinės Karalystės, o kartu ir visos Europos Sąjungos konkurencingumui.

Pasaulio ekonomikos forumas kasmet rengia globalaus konkurencingumo tyrimą, kuriame pateikia duomenis ir įžvalgas apie valstybių ekonomikos produktyvumą ir gerovę.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuva turi didelį potencialą lazerių pramonėje

Bavarijos premjero pavaduotoja Beate Merk mano, kad Lietuva per pastaruosius metus padarė ženklią pažangą inovacijų srityje. skaityti »

R. Dargis: Macronas laimėjo mums laiko. Kaip jį išnaudosime?

Prezidento ir parlamento rinkimus laimėję Emmanuelis Macronas žada reformas savo šaliai ir Europos Sąjungai. Lietuva sprendžia tuos pačius iššūkius kaip Europa. skaityti »

Daugiausia nerimo – dėl NT burbulo ir kibernetinių atakų

Šalies finansų įstaigos vis daugiau svarbos teikia disbalansų šalies nekilnojamojo turto (NT) rinkoje rizikai, rodo naujausia Lietuvos banko apklausa. skaityti »

Lietuva – viena atspariausių gamtos stichijoms pasaulyje

Lietuva patenka tarp 20 gamtos stichijoms atspariausių pasaulio valstybių, tačiau draudikai pabrėžia, jog ne mažesnę žalą gyventojų turtui bei sveikatai sukelia vasariniai škvalai, liūtys, žaibai. skaityti »

Ūkio kilimą skatina tiek eksportas, tiek vidaus vartojimas

Gerėjant tarptautinei aplinkai, spartėja ir Lietuvos ekonomikos augimas. skaityti »

„Partnerystės lyderio“ apdovanojimą gavo audito institucijos vadovas A. Dulkys

Lietuvos verslo „Oskaru“ vadinamas įvertinimas, praeityje įteiktas tokiems žmonėms kaip Valdas Adamkus, Algirdas Mykolas Brazauskas ir Dalia Grybauskaitė, atiteko už institucijų veiklos skaidrumo ir efektyvumo skatinimą. skaityti »

Norintys kurti verslą vyrai labiau nei moterys bijo susimauti

Dauguma lietuvių nori kurti savo verslą, tačiau vyrai ir moterys tai įsivaizduoja skirtingai. skaityti »

„Nordea“ tyrimas: lietuviai – taupiausi Baltijos šalyse

Lietuvos gyventojai yra taupiausi Baltijos šalyse ir geriausiai pasiruošę finansiniams netikėtumams, rodo banko „Nordea“ Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje atliktas asmeninių finansų, taupymo ir investavimo tyrimas. skaityti »

Kuriantiems smulkųjį verslą šalyje – vienerių metų atostogos nuo mokesčių

Siekiant paskatinti šalyje kurtis našų ir sąžiningą verslą, visas pradedančiąsias smulkiąsias įmones 1 metams siūloma atleisti nuo pelno mokesčio, o savarankišką veiklą nusprendusiems vykdyti gyventojams siūloma suteikti 1 metų atostogas nuo socialinio draudimo įmokų. skaityti »

Televizijos turinys Lietuvoje bus labiau europietiškas

Tikimasi, kad naujos Seimo priimtos pataisos padidins galimybę šalies žmonėms gauti teisingą ir įvairiapusišką informaciją, kartu sumažės priešiškos Rusijos propagandos ir dezinformacijos. skaityti »