ISM keisis studentais su Ilinojaus universitetu Čikagoje

Publikuota: 2012 m. gegužės 23 d. trečiadienis

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto bakalauro studentai nuo kitų metų rudens galės dalyvauti mainų programoje su Ilinojaus universitetu Čikagoje, JAV. ISM yra vienintelis universitetas Baltijos šalyse, su kuriuo Ilinojaus universitetas vykdys mainų programas.

„Labai vertiname šiuos naujai užsimezgusius santykius su stipriu ir žinomu universitetu. Tikimės abipusiai naudingų mainų. Ilinojaus universiteto turima AACSB akreditacija suteikiama patiems geriausiems universitetams ir yra viena iš trijų svarbiausių verslo universitetų akreditacijų pasaulyje“, – pažymi ISM rektorius dr. Nerijus Pačėsa.

Nauja partnerystė su garsiu JAV universitetu užsimezgė neseniai vykusio ISM rektoriaus vizito JAV metu. Jis kartu su Lietuvos švietimo ir mokslo ministru bei Lietuvos aukštųjų mokyklų vadovų delegacija kovo mėn. lankėsi JAV: Bostone ir Čikagoje susitiko su MIT Sloan School of Management, Harvardo ir Ilinojaus universitetų, mokslo centrų atstovais, JAV lietuvių bendruomene. Pasak rektoriaus, susitikimas su Ilinojaus universiteto vadovais vyko labai geranoriškai, iškart buvo aptartos bendradarbiavimo ir mainų galimybės. Ilinojaus universiteto atstovus ypač sudomino ISM vykdomas vasaros universiteto projektas (ang. ISM Summer University in the Baltics).

Mainų programoje su Ilinojaus universitetu Čikagoje galės dalyvauti visų ISM bakalauro studijų programų trečio ir ketvirto kurso studentai. Ilinojaus universitetas veikia trijuose miestuose: Čikagoje, Springfilde ir Urbanoje-Šampeinėje. 11 universiteto mokslininkų yra gavę Nobelio premiją. Ilinojaus universitete Čikagoje dirba daugiau kaip 2300 dėstytojų ir studijuoja apie 25 000 studentų.

Dr. Nerijaus Pačėsos teigimu, ISM tęsia nusimatytą partnerystės strategiją – sudaryti mainų ir bendradarbiavimo sutartis su geriausiais pasaulio universitetais. „Stiprius partnerius turime beveik visoje Europoje, tad šiuo metu prioritetinis tikslas – plėsti universitetų-partnerių tinklą JAV ir Azijoje“, – sako ISM rektorius. ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas šiuo metu turi beveik 100 mainų partnerių visame pasaulyje. Šiaurės Amerikoje ISM iki šiol turėjo du partnerius – Šiaurės Karolinos universiteto Monfort College of Business (JAV) ir Kvebeko universitetą Monrealyje (Kanada).

Šiais mokslo metais pagal ISM turimas mainų programas studijuoti išvyko 137 universiteto studentai. Daugiausia jų rinkosi universitetus Skandinavijoje ir Vakarų Europoje, dalis išvyko į Japoniją, Pietų Korėją, Australiją, Singapūrą, Argentiną, Peru. 18-ka studentų išvyko studijuoti į užsienio universitetus siekdami gauti dvigubą diplomą – ISM ir atitinkamo kito universiteto užsienyje. Dvigubą diplomą jie galės gauti po metų studijų BI Norwegian Business School, HEC Management School (Liežo universitetas, Belgija), INSEEC Bordo ir Paryžiaus bei Euromed universitetuose (Prancūzija).

Iš užsienio universitetų į ISM šiais mokslo metais atvyko 104 studentai – daugiausiai iš Prancūzijos, Portugalijos, Vokietijos, Ispanijos, Olandijos, Belgijos, taip pat iš Pietų Korėjos, Singapūro ir JAV.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »