Studijas ISM universitete dažniau renkasi ne tik lietuviai

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 6 d. trečiadienis

Šiemet ISM Vadybos ir ekonomikos universitete (ISM) bakalauro studijas pradės 13,4 proc. daugiau pirmakursių nei praėjusiais metais. Atvykusių studijuoti iš kitų šalių studentų kiekis šiais metais taip pat padidėjo dvigubai. Tai paaiškėjo, susumavus bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas pirmojo etapo rezultatus.

Daugiausiai būsimųjų pirmakursių įstojo į Tarptautinio verslo ir komunikacijos bei Finansų studijas. Jas pasirinko atitinkamai 111 ir 51 studentas. Nedaug pagal skaitlingumą atsiliko Ekonomikos ir politikos studijų programa, susilaukusi 48 studentų susidomėjimo.

Šiemet studijas ISM pradės 44 užsienio valstybių piliečiai, o tai yra dvigubai daugiau negu pernai. Dažniausiai studijas ISM rinkosi baltarusiai (14), ukrainiečiai (11) ir gruzinai (7). Rugsėjį studijas ISM pradės ne tik Europos šalių, bet ir JAV, Japonijos, Indijos, Meksikos ir Taivano piliečiai.

„Studentų pasirinkimą lemia aukštosios mokyklos absolventų sėkmė darbo rinkoje, darbdavių atsiliepimai bei universitetų reitingai. Gerų vadybos specialistų reikia nuolat ir mūsų nuoseklios pastangos būti verslo studijų lyderiais duoda rezultatus. Vis daugiau stojančiųjų suvokia, kad sėkmę lemia kokybiškas išsilavinimas ir renkasi mūsų studijų programas“, – sako ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius dr. Vilius Kontrimas.

Anot jo, ISM pagal svarbiausius parametrus užtikrintai pirmauja tarp nevalstybinių Lietuvos aukštojo mokslo įstaigų bei sėkmingai konkuruoja su populiariausiais valstybiniais universitetais. Tą patvirtina ir pasaulinis Eduniversal verslo universitetų reitingas, kuriame ISM pakliūna tarp 200 stipriausių verslo universitetų pasaulyje.

Studijas ISM renkasi motyvuoti ir geriausius rezultatus pademonstravę abiturientai. 77 būsimiesiems pirmakursiams skirta valstybinė studijų stipendija, 27 – ISM stipendija, o dar 34 – universiteto ir verslininkų įsteigta 100 Talentų programos stipendija, kurios gavėjams studijos bus visiškai nemokamos.

ISM sėkmingai startavo dvi naujos kartu su Ilinojaus technologijų institutu vykdomos studijų programos – Industrinių technologijų vadyba (bakalauro laipsnis) bei Inovacijų ir technologijų vadyba (magistro laipsnis). Pasak dr. Viliaus Kontrimo, šios tarpdisciplininės programos buvo inicijuotos ir rengiamos bendradarbiaujant su technologijų, gamybos įmonėmis, kurioms reikia specialistų, išmanančių ne tik technologinę pusę, bet ir mokančių vadovauti komandai, valdyti projektus bei rasti bendrą kalbą su pardavimų ir rinkodaros skyriais.

Iš viso šešiose ISM universiteto studijų programose mokysis 347 pirmakursiai. Papildomas priėmimas į likusias laisvas vietas bakalauro studijose vyks iki rugpjūčio 18 d.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »