Tarp Lietuvos jaunuolių – pamaina garsiausiems pasaulio verslininkams

Publikuota: 2015 m. birželio 30 d. antradienis

Nepriklausomoje Lietuvoje gimusiai kartai neretai lipdoma abejingumo bei neatsakingumo etiketė. ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto komanda nusprendė paneigti šį mitą, tam į pagalbą pasitelkusi asmenybės testą. Vos per penkias dienas jį atliko daugiau nei 7 tūkstančiai jaunuolių. Rezultatai, kaip ir buvo tikėtasi, nudžiugino – dauguma didmiesčiuose gyvenančio jaunimo pasižymi tokiais pat būdo bruožais kaip ir pasaulinio garso politikai, verslininkai bei meno pasaulio atstovai.

Lietuvos jaunuoliai – su lyderių savybėmis

Susumavus rezultatus paaiškėjo trys dažniausiai pasitaikantys asmenybės tipai, kuriems priklauso po 21 proc. respondentų. Pirmojo ir ryškiausio, užkoduoto raidėmis ENFJ, atstovai praminti „Įtaigiausiais oratoriais“. Jie gimę būti lyderiais – patikimi, charizmatiški ir tikri idealistai. Panašiai testą išspręstų visa JAV prezidentų eilė – Barack Obama, Abraham Lincoln ir Ronald Reagan.

Populiarumu nenusileidžia ir „Tvarkos puoselėtojo“ tipas. Jau pats pavadinimas sufleruoja, kad jo atstovai organizuoti, stabilūs bei gali pasigirti geležine valia. Šios savybės būdingos ne tik buvusiam JAV prezidentui G. W. Bush, bet ir galybei įtakingų pasaulio verslininkų, kurių vienas – John D. Rockefeller yra tituluojamas turtingiausiu kada nors JAV gyvenusiu žmogumi.

Lyderių trejetuke taip pat atsirado „Energijos užtaisai“. Šio tipo atstovai smalsūs, entuziastingi ir nebijantys rizikuoti. Nenuostabu, jog jam priklauso būrys garsių aktorių ir muzikantų – Robin Williams, Sandra Bullock bei Bob Dylan.

Anot ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rinkodaros vadybininkės Marijos Vorobjovaitės, nenustebino mažas „Verslininko“ tipui priklausančiųjų skaičius, kadangi tyrimų duomenimis šie sudaro vos 4 proc. populiacijos. Nors jie yra gimę suktis verslo pasaulyje, tai nereiškia, kad kitų tipų atstovams trūksta verslumo. Juk Steve Jobs ar Bill Gates biografijose taip pat nugulė kitokios testo raidžių kombinacijos.

Vietoj darbo pokalbio – asmenybės testas

Klausimynas, skirtas išsiaiškinti Lietuvos jaunuoliams būdingas savybes, remiasi MBTI – vienu populiariausių asmenybės testų pasaulyje. Jo sudarytojams didelę įtaką padarė garsiojo psichologo K. G. Jungo teorijos. 72 klausimai padeda nustatyti su aplinkinio pasaulio suvokimu ir sprendimų priėmimu susijusias psichologines nuostatas ir parinkti vieną iš 16 asmenybės tipų.

Šiuo testu naudojasi ne tik karjerą planuojantys jaunuoliai, bet ir darbdaviai. MBTI darbo atrankų metu užsienyje taikomas gana dažnai, tačiau Lietuvoje tai vis dar išlieka retas reiškinys. Yra nemažai įmonių, kuriose greta išsilavinimo bei įgūdžių itin vertinamos ir tam tikros asmeninės potencialaus darbuotojo savybės. Pasitaiko, kad darbo pokalbis vien pašnekesiu neapsiriboja – taip pat paprašoma atlikti asmenybės testą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »