Tarp Lietuvos jaunuolių – pamaina garsiausiems pasaulio verslininkams

Publikuota: 2015 m. birželio 30 d. antradienis

Nepriklausomoje Lietuvoje gimusiai kartai neretai lipdoma abejingumo bei neatsakingumo etiketė. ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto komanda nusprendė paneigti šį mitą, tam į pagalbą pasitelkusi asmenybės testą. Vos per penkias dienas jį atliko daugiau nei 7 tūkstančiai jaunuolių. Rezultatai, kaip ir buvo tikėtasi, nudžiugino – dauguma didmiesčiuose gyvenančio jaunimo pasižymi tokiais pat būdo bruožais kaip ir pasaulinio garso politikai, verslininkai bei meno pasaulio atstovai.

Lietuvos jaunuoliai – su lyderių savybėmis

Susumavus rezultatus paaiškėjo trys dažniausiai pasitaikantys asmenybės tipai, kuriems priklauso po 21 proc. respondentų. Pirmojo ir ryškiausio, užkoduoto raidėmis ENFJ, atstovai praminti „Įtaigiausiais oratoriais“. Jie gimę būti lyderiais – patikimi, charizmatiški ir tikri idealistai. Panašiai testą išspręstų visa JAV prezidentų eilė – Barack Obama, Abraham Lincoln ir Ronald Reagan.

Populiarumu nenusileidžia ir „Tvarkos puoselėtojo“ tipas. Jau pats pavadinimas sufleruoja, kad jo atstovai organizuoti, stabilūs bei gali pasigirti geležine valia. Šios savybės būdingos ne tik buvusiam JAV prezidentui G. W. Bush, bet ir galybei įtakingų pasaulio verslininkų, kurių vienas – John D. Rockefeller yra tituluojamas turtingiausiu kada nors JAV gyvenusiu žmogumi.

Lyderių trejetuke taip pat atsirado „Energijos užtaisai“. Šio tipo atstovai smalsūs, entuziastingi ir nebijantys rizikuoti. Nenuostabu, jog jam priklauso būrys garsių aktorių ir muzikantų – Robin Williams, Sandra Bullock bei Bob Dylan.

Anot ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rinkodaros vadybininkės Marijos Vorobjovaitės, nenustebino mažas „Verslininko“ tipui priklausančiųjų skaičius, kadangi tyrimų duomenimis šie sudaro vos 4 proc. populiacijos. Nors jie yra gimę suktis verslo pasaulyje, tai nereiškia, kad kitų tipų atstovams trūksta verslumo. Juk Steve Jobs ar Bill Gates biografijose taip pat nugulė kitokios testo raidžių kombinacijos.

Vietoj darbo pokalbio – asmenybės testas

Klausimynas, skirtas išsiaiškinti Lietuvos jaunuoliams būdingas savybes, remiasi MBTI – vienu populiariausių asmenybės testų pasaulyje. Jo sudarytojams didelę įtaką padarė garsiojo psichologo K. G. Jungo teorijos. 72 klausimai padeda nustatyti su aplinkinio pasaulio suvokimu ir sprendimų priėmimu susijusias psichologines nuostatas ir parinkti vieną iš 16 asmenybės tipų.

Šiuo testu naudojasi ne tik karjerą planuojantys jaunuoliai, bet ir darbdaviai. MBTI darbo atrankų metu užsienyje taikomas gana dažnai, tačiau Lietuvoje tai vis dar išlieka retas reiškinys. Yra nemažai įmonių, kuriose greta išsilavinimo bei įgūdžių itin vertinamos ir tam tikros asmeninės potencialaus darbuotojo savybės. Pasitaiko, kad darbo pokalbis vien pašnekesiu neapsiriboja – taip pat paprašoma atlikti asmenybės testą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »