Tarp Lietuvos jaunuolių – pamaina garsiausiems pasaulio verslininkams

Publikuota: 2015 m. birželio 30 d. antradienis

Nepriklausomoje Lietuvoje gimusiai kartai neretai lipdoma abejingumo bei neatsakingumo etiketė. ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto komanda nusprendė paneigti šį mitą, tam į pagalbą pasitelkusi asmenybės testą. Vos per penkias dienas jį atliko daugiau nei 7 tūkstančiai jaunuolių. Rezultatai, kaip ir buvo tikėtasi, nudžiugino – dauguma didmiesčiuose gyvenančio jaunimo pasižymi tokiais pat būdo bruožais kaip ir pasaulinio garso politikai, verslininkai bei meno pasaulio atstovai.

Lietuvos jaunuoliai – su lyderių savybėmis

Susumavus rezultatus paaiškėjo trys dažniausiai pasitaikantys asmenybės tipai, kuriems priklauso po 21 proc. respondentų. Pirmojo ir ryškiausio, užkoduoto raidėmis ENFJ, atstovai praminti „Įtaigiausiais oratoriais“. Jie gimę būti lyderiais – patikimi, charizmatiški ir tikri idealistai. Panašiai testą išspręstų visa JAV prezidentų eilė – Barack Obama, Abraham Lincoln ir Ronald Reagan.

Populiarumu nenusileidžia ir „Tvarkos puoselėtojo“ tipas. Jau pats pavadinimas sufleruoja, kad jo atstovai organizuoti, stabilūs bei gali pasigirti geležine valia. Šios savybės būdingos ne tik buvusiam JAV prezidentui G. W. Bush, bet ir galybei įtakingų pasaulio verslininkų, kurių vienas – John D. Rockefeller yra tituluojamas turtingiausiu kada nors JAV gyvenusiu žmogumi.

Lyderių trejetuke taip pat atsirado „Energijos užtaisai“. Šio tipo atstovai smalsūs, entuziastingi ir nebijantys rizikuoti. Nenuostabu, jog jam priklauso būrys garsių aktorių ir muzikantų – Robin Williams, Sandra Bullock bei Bob Dylan.

Anot ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rinkodaros vadybininkės Marijos Vorobjovaitės, nenustebino mažas „Verslininko“ tipui priklausančiųjų skaičius, kadangi tyrimų duomenimis šie sudaro vos 4 proc. populiacijos. Nors jie yra gimę suktis verslo pasaulyje, tai nereiškia, kad kitų tipų atstovams trūksta verslumo. Juk Steve Jobs ar Bill Gates biografijose taip pat nugulė kitokios testo raidžių kombinacijos.

Vietoj darbo pokalbio – asmenybės testas

Klausimynas, skirtas išsiaiškinti Lietuvos jaunuoliams būdingas savybes, remiasi MBTI – vienu populiariausių asmenybės testų pasaulyje. Jo sudarytojams didelę įtaką padarė garsiojo psichologo K. G. Jungo teorijos. 72 klausimai padeda nustatyti su aplinkinio pasaulio suvokimu ir sprendimų priėmimu susijusias psichologines nuostatas ir parinkti vieną iš 16 asmenybės tipų.

Šiuo testu naudojasi ne tik karjerą planuojantys jaunuoliai, bet ir darbdaviai. MBTI darbo atrankų metu užsienyje taikomas gana dažnai, tačiau Lietuvoje tai vis dar išlieka retas reiškinys. Yra nemažai įmonių, kuriose greta išsilavinimo bei įgūdžių itin vertinamos ir tam tikros asmeninės potencialaus darbuotojo savybės. Pasitaiko, kad darbo pokalbis vien pašnekesiu neapsiriboja – taip pat paprašoma atlikti asmenybės testą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »