Silicio slėnyje IT specialistai iš Lietuvos aptarė debesų technologijų plėtrą

Publikuota: 2014 m. birželio 13 d. penktadienis

IT ir bankinių technologijų sektoriuose daugiau nei du dešimtmečius dirbančios įmonių grupės „Penki kontinentai“ IT specialistai lankėsi JAV Silicio slėnyje. Susitikimuose su partneriais „Cisco Systems“, EMC, „NetApp“ ir „Vmware“ svečiai dalijosi patirtimi, diskutavo apie IT rinkos tendencijas ir perspektyvas.

Įmonių grupės Sistemų administravimo departamento vadovo Tomo Okmano teigimu, populiariausia diskusija tema buvo debesų technologijos. „Susitikimų su partneriais metu turėjome galimybę susipažinti su jų kuriamais debesų produktais, pasidalyti sukaupta patirtimi. Daugiausia dėmesio diskusijose skyrėme debesų sprendimų galimybėms ekonomiškai ir efektyviai valdyti duomenis, kurių apimtys auga milžiniškais tempais. Per paskutinius dvejus metus sukurta 90 proc. visų pasaulio duomenų. Be to, net 99 proc. jų yra skaitmeniniai. Todėl debesų kompiuterijos sprendimai – puiki galimybė, neinvestuojant į įrangą, išplėsti savo resursus pagal poreikį ir taip suvaldyti didėjantį duomenų srautą“, – sakė T. Okmanas.

Specialisto teigimu, verslui reikia greitesnio duomenų perdavimo ir pasiekiamumo, o IT kompanijoms – talpios, patogios ir saugios terpės klientų duomenims saugoti. Todėl susitikimuose nemažai dėmesio buvo skirta šioms temoms. Specialistai diskutavo apie duomenų kompresiją, dedublikaciją, susipažino su kuriamo hibridinio duomenų masyvo koncepcija. Be to, duomenų masyvuose vis reikšmingesnė tampa programinė įranga, tad ryškėja duomenų masyvų perkėlimo į debesį tendencija. Kompanijos „Cisco Systems“ duomenimis, 2017 metais du trečdaliai viso pasaulio duomenų centrų bus įsikūrę debesyse.

Dar viena pastebima tendencija – didėjantis IT specialistų dėmesys centralizuoto įrenginių valdymo programinei įrangai, kuri gali pakeisti ne vieną brangiai kainuojantį techninį įrenginį. „Turėjome galimybę daugiau sužinoti apie SDN (angl. Software-Defined Network) technologiją, kurią verslas dar tik atranda. Tai inovatyvi programiniu būdu valdomo duomenų perdavimo tinklo technologija, leidžianti centralizuotai nuotoliniu būdu valdyti duomenis, operatyviai juos perduoti, taip pat virtualizuoti fizinius tinklo resursus, tokius kaip serveriai, duomenų centrai, darbo vietos“, – komentavo T. Okmanas.

Bendrovės „Penki kontinentai“ specialistai Silicio slėnyje patirtimi ir įžvalgomis dalijosi jau antrą kartą. Vertindami šiųmetę viešnagę, „Penkių kontinentų“ specialistai akcentavo, kad tik žinodamos ir sekdamos pasaulines IT tendencijas, kompanijos gali pasiūlyti savo klientams geriausiai jų poreikius atitinkančių sprendimų, padedančių optimizuoti, plėsti verslą bei išlikti konkurencingiems šiandienės rinkos sąlygomis.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Įmonių grupė „Penki kontinentai“ atidarė biurą Ispanijoje

2024 m. gegužės 24 d. Alikantėje įregistruota PENKI KONTINENTAI ESPANA. skaityti »

BS/2 gavo tris „Diebold Nixdorf“ apdovanojimus už sėkmingai įgyvendintus projektus

„Penki kontinentai“ atstovai dalyvavo „Diebold Nixdorf“ partnerių suvažiavime. skaityti »

„Penki kontinentai“ – gausiausia Bėgimo į dangoraižį komanda!

Šiemet už „Penki kontinentai“ grupę bėgo 17 darbuotojų. skaityti »

Vilniuje 15-ąjį kartą vyko „Vilties“ šventė

Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Vilties“ šventę rėmė BS/2 skaityti »

Mūsų dovana giriai – 500 medelių!

UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ darbuotojai prisijungė prie Lietuvos nacionalinio miškasodžio „Kad giria žaliuotų“. skaityti »

Įmonių grupės „Penki kontinentai“ strateginės sesija: keitimasis patirtimi ir plėtros planai

2024 m. sausio 22-26 dienomis Vilniuje vyko kasmetinė įmonių grupės „Penki kontinentai“ strateginė sesija. skaityti »

BS/2 remiama Karina iškovojo Lietuvai 1-ąją vietą Pasaulio rungtynių šokių čempionate!

Penkiolikmetė Karina Gasanova kartu su dvylikamete Arina Šiukštaite iškovojo pirmąją vietą jaunių duetų varžybose Japonijoje. skaityti »

„ASHBURN International“ ir „Rietumu banka“ drauge skatins el. mokėjimų plėtrą Baltijos šalyse bei Europos Sąjungoje

Planuojama, kad „ASHBURN International“ teiks „Rietumu banka“ platų atsiskaitymo įrenginių asortimentą ir jų veiklos užtikrinimo paslaugas. skaityti »

PENKI rėmė Agnės Kuzmickaitės kolekcijos transliaciją

Lapkričio 23 d. garsi Lietuvos dizainerė Agnė Kuzmickaitė pristatė savo kolekciją. skaityti »

PENKI kelionę laimėjo lojali klientė Valentina

Savo 25-ojo gimtadienio proga UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ (PKKC) vienam iš savo PENKI interneto klientų padovanojo kelionę! skaityti »