Šviesolaidiniam tinklui „Skynet“ jau 19 metų!

Publikuota: 2017 m. spalio 27 d. penktadienis

Daugelis interneto vartotojų jau nebežino, ką reiškia iš tikrųjų lėtas internetas, kai tekdavo laukti keletą minučių, kol monitoriuje pasirodys interneto svetainė, vėliau – dar keletą, kol atsidarys pasirinkta nuotrauka, o ką jau kalbėti apie filmuko peržiūrą internete ar didesnio failo atsisiuntimą.

Viskas pasikeitė prieš 19 metų, kai Lietuvoje atsirado pirmasis šviesolaidinis tinklas. Jis iš esmės pakeitė supratimą apie ryšio kokybę, spartą ir panaudojimo galimybes. Optiniais kabeliais duomenys perduodami naudojant šviesą, o ne elektros impulsus. Dėl šios priežasties interneto sparta padidėjo dešimtį kartų, o interneto naudotojams nebereikia apsišarvuoti kantrybe, norint per internetą klausytis muzikos, žiūrėti aukštos kokybės vaizdo įrašus ar parsisiųsti didelį kiekį duomenų.

„Spalio 28 d. pirmasis šviesolaidinis tinklas Lietuvoje „Skynet“ mini savo 19 metų gimtadienį. Tai ne tik „Skynet“ tinklo gimtadienis, tai ir šviesolaidinio interneto gimtadienis, todėl kviečiame visus švęsti kartu sparčiojo interneto atsiradimą Lietuvoje. Jis iš esmės pakeitė mūsų požiūrį į interneto greitį ir patogumą“, – džiaugiasi „Skynet“ produkto vadovas Povilas Keburis.

Prieš penkerius metus „Skynet“ tinklo naudotojams namuose tapo prieinama didžiausia interneto sparta Lietuvoje –  1 Gb/s, o šiemet „Skynet“ tinklu iki namų naudotojų buvo pasiekta net iki 10 Gb/s sparta! „Tokiu greičiu perduodamos informacijos dar nepajėgia apdoroti kompiuteriai, tokiu greičiu nesugeba įrašyti netgi greičiausi diskai, tačiau kažkada ateityje net ir tokia sparta nebestebins, nes visa technika tobulėja“, – sako Povilas Keburis.

Anot jo, greitojo interneto poreikis Lietuvoje auga. Per penkerius metus besinaudojančių 1 Gb/s internetu klientų skaičius kasmet vidutiniškai augo 5 kartus. Vien per 2017 m. pirmąjį pusmetį užsisakiusiųjų greitąjį interneto ryšį skaičius išaugo 10 kartų, palyginti su 2016 m. tuo pačiu periodu.

Tokio greičio, kokį galima pasiekti šviesolaidžiu, neįmanoma pasiekti jokiomis kitomis technologijomis. „Šviesolaidinis tinklas pranašesnis už visus kitus informacijos perdavimo būdus netgi fizikos požiūriu, nes informaciją perduoda šviesos signalas, kurio  dažnis yra daugybę kartų didesnis nei radijo bangų, o kuo didesnis dažnis, tuo daugiau duomenų galima perduoti, – pasakoja P. Keburis. – Įprastos radijo bangos sklinda megahercų dažniu (pvz. 101,5 MHz), mobiliojo 4G ryšio, „Wi-Fi“ – gigahercų dažniu (pvz. „Wi-Fi“ veikia 2,4 ir 5 GHz ruože), o šviesos bangos – terahercų dažniu (pvz., raudonos šviesos – 400 THz), taigi atitinkamai tiek kartų daugiau galima perduoti informacijos.

Svarbiausi „Skynet“ istorijos faktai

1996 m. UAB „Penki kontinentai“ pradėjo teikti vilniečiams interneto, interneto svetainių kūrimo ir saugojimo serveryje, el. pašto dėžučių paslaugas. 

1998 m. spalio 28 d. antrinė grupės įmonė „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ Lietuvoje pradėjo tiesti šviesolaidinį tinklą „Skynet“.

2001 m. vasario 14 d., panaudojant IPTV technologiją, pirmą kartą Lietuvoje per internetą buvo įgyvendinta tiesioginė transliacija iš Vilniaus profsąjungų kultūros rūmų, kur vyko „Techno Valentino“ šventė.

2005 m. šviesolaidinis tinklas „Skynet“ įvertintas Lietuvos pramonininkų konfederacijos konkurso „Lietuvos gaminys“ sidabro medaliu.

2006 m. IPTV paslauga tapo prieinama visiems „Skynet“ tinklo naudotojams.

2007 m. ir 2012 m. „Skynet“ IPTV gavo „Lietuvos gaminio“ aukso medalį.

2012 m. TV vartotojo sąsaja „IPTV.iQ“ pateko į tarptautinio konkurso „Connected Content Technology Awards“ finalą.

2012 m. „Skynet“ klientams pasiūlytas 1 Gb/s spartos Lietuvoje internetas.

2017 m. kovą „Skynet“  1 Gb/s sparta tapo prieinama ir Lietuvos, ir užsienio tinkluose.

2017 m. liepą „Skynet“ pirmą kartą Lietuvoje išbandytas 10 Gb/s greitis.

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

12-ika Lietuvos regioninių gydymo įstaigų patikėjo virtualių serverių priežiūrą „ProfIT“

„Penkių kontinentų komunikacijų centras“, valdantis „ProfIT“ – užsakomųjų IT paslaugų (angl. outsourcing) kompleksą verslui iš vienų rankų – pasirašė jungtinę informacinių sistemų infrastruktūros priežiūros paslaugų sutartį su 12-a Lietuvos regioninių gydymo įstaigų. skaityti »

BS/2 dalyvaus 12-ajame tarptautiniame PLUS-forume Maskvoje (8)

Balandžio 26-27 dienomis BS/2 rengiasi dalyvauti Maskvoje vyksiančiame 12-ajame tarptautiniame PLUS-forume „Bankinė savitarna, mažmeninė prekyba ir grynųjų pinigų judėjimas 2021“. skaityti »

Malyje bankomatus saugos „ATMeye.iQ“ (3)

Bendradarbiaudama su regioniniu partneriu, BS/2 pradėjo platinti Malyje savo programinį sprendimą „ATMeye.iQ“, kartu palaikydama vietinių finansų įstaigų bankinės savitarnos optimizacijos iniciatyvą. skaityti »

Nauja verslo realybė ‒ virtualūs renginiai (4)

COVID-19 pandemijai užvaldžius visą pasaulį, vis daugiau bendrovių nuotoliniu būdu ėmė organizuoti ne tik savo veiklą, bet ir savo seminarus bei tarptautinius renginius. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė pelnė metų bendruomeniškiausios įmonės vardą (3)

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė ‒ 2020-ųjų metų bendruomeniškiausia įmonė. Tokį įvertinimą grupė pelnė LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kasmet organizuojamuose Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose didelių įmonių kategorijoje. Minėtoje kategorijoje varžėsi – 11 įmonių. skaityti »

Mokėjimo kortelių evoliucija: nuo popierinių iki virtualių ir medinių? (1)

Mokėjimo kortelės vis sparčiau konkuruoja su grynaisiais pinigais, o koronaviruso pandemijos metu paraginus visuomenę vengti grynųjų, ši konkurencija dar sparčiau išaugo. Tačiau, kokia jų ateitis? Ar kortelės pakeis grynuosius pinigus, o gal visai išnyks, taps virtualiomis? Pažvelkime į jų istoriją. skaityti »

Grynieji ar kortelė? Pandemijos įtaka (1)

COVID-19 pandemija visame pasaulyje paskatino skaitmeninių paslaugų diegimą. Reikšmingi pokyčiai įvyko ir atsiskaitymų srityje. Priverstinė izoliacija, rekomendacijos vengti grynųjų pinigų paskatino sparčią elektroninių atsiskaitymų plėtrą. skaityti »

„Penki“ klientams – dar patikimesnis interneto ryšys (1)

UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“, teikianti šviesolaidinio interneto ir IPTV paslaugas sostinės gyventojams, praneša, kad sėkmingai įgyvendina ryšio magistralių spartos didinimo iki 100 Gb/s projektą. skaityti »

„Penkių kontinentų“ grupės pajamos viršijo 60 mln. eurų (3)

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės, veikiančios bankinių ir mažmeninės prekybos technologijų, mokėjimo sprendimų, šviesolaidinio interneto bei IPTV, IT užsakomųjų paslaugų sektoriuose, pajamos 2020 metais pasiekė 62,5 mln. eurų. skaityti »

IPTV technologijai Lietuvoje – jau 20 metų (6)

Dar, rodos, taip neseniai populiariųjų TV serialų mėgėjai skubėjo namo iš darbo, kad tik nepraleistų kokios svarbios scenos. Krepšinio sirgaliams ne kartą teko neišsimiegoti belaukiant varžybų ir keiktis pražiopsojus tritaškį. Viskas pasikeitė atsiradus IPTV (angl. Internet Protocol Television), interneto protokolo pagrindu veikiančiai išmaniajai televizijai. skaityti »

HD kokybės „Sport1“ prieinamas visiems „Penki“ TV žiūrovams (4)

Džiaugiamės galėdami pranešti, kad nuo 2021 metų sausio pagrindiniame „Penki“ TV kanalų rinkinyje rasite lietuvišką sporto kanalą „Sport1“ nebe SD, o HD vaizdo raiškos kokybe. skaityti »