Uzbekistane sukurta unikali mokėjimų ekosistema

Publikuota: 2022 m. balandžio 12 d. antradienis

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“, bendradarbiaudama su Uzbekistano Nacionaliniu tarpbankiniu duomenų apdorojimo centru HUMO, įgyvendino kompleksinį „TransLink.iQ“ sistemos diegimo projektą. Ši „ASHBURN International“ sukurta sistema skirta mokėjimo kortelių skaitytuvų tinklui valdyti ir mokėjimo operacijoms paskirstyti.

 

Įdiegta programinė įranga suteikia galimybę kiekvienam mokėjimo paslaugų verslo dalyviui prisijungti prie ekosistemos, pritaikytos perduoti mokėjimo operacijas, gaunamas per įvairių gamintojų, įvairių tipų mokėjimo kortelių skaitytuvus, šiuo metu populiarius rinkoje.

Uzbekistano bankams šis projektas aktualus tuo, kad daugumą šiuo metu prekybos ir paslaugų teikimo vietose jau naudojamų atsiskaitymo įrenginių ir dar tik planuojamų įrengti galima operatyviai įdiegti, kad jie priimtų atsiskaitymus nacionalinės (HUMO) bei tarptautinių mokėjimo sistemų kortelėmis ir atliktų HUMO duomenų centro palaikomas funkcijas.

Prieš įgyvendinant projektą, Uzbekistano Vyriausybės ir Centrinio banko nurodymu buvo sudaryta techninė galimybė prijungti visus šalies mokėjimo duomenų apdorojimo centrus, kad šalyje būtų  padidintas mokėjimo paslaugų prieinamumas ir populiarinamas atsiskaitymas be grynųjų pinigų.

„Noriu atkreipti dėmesį į tai, kad įgyvendinat šį projektą visos infrastruktūros sklandaus veikimo užtikrinimas buvo perduotas kompetentingai komandai, turinčiai daugiau nei 25 metų patirtį mokėjimo paslaugų rinkoje. Taigi bankai gali pasiūlyti prekybos ir paslaugų įmonėms  konkurencingiausius sprendimus su minimaliomis investicijomis ir rizika“, – sako „ASHBURN International“ vykdomasis direktorius Žoržas Šarafanovičius.

Projektas įgyvendintas glaudžiai bendradarbiaujant su mokėjimo kortelių duomenų apdorojimo centru HUMO. „ASHBURN International“ dėkoja Shuhratbek Kurbanov, Andrei Kravchin ir Islam Daniyarov už pagalbą.

Įgyvendinant projektą, HUMO duomenų centre buvo būtina parengti specialią infrastruktūrą (serverį, tinklo ir šifravimo įrangą, tinklo ir technologinio monitoringo programinės įrangos sprendimus) ir užtikrinti saugią prieigą šioje srityje bendradarbiaujantiems bankams.

Dabar bankai gali siūlyti dideliems prekybos tinklams ir  smulkaus bei vidutinio verslo atstovams atsiskaitymo paslaugas tiek standartiniais mokėjimo kortelių skaitytuvais (atskirais, įmontuotais ar integruotais su kasos aparatais), tiek universaliais išmaniaisiais atsiskaitymo įrenginiais, atliekančiais ir kortelių skaitytuvo, ir kasos aparato funkcijas.

Bendradarbiaujant su partneriu „SmartOne Club“, Uzbekistane buvo pirmą kartą išplėstos mokėjimo kortelių skaitytuvo „Smart Peak“, veikiančio „Android“ pagrindu, funkcijos. Juo galima ne tik atsiskaityti mokėjimo kortelėmis, bet ir grynaisiais; jis taip pat atlieka fiskalizacijos funkciją.

Pirmą kartą šis įrenginys išbandytas 2022 m. kovo 17 d., panaudojant HUMO kortelę viename iš Taškento prekybos centrų. Mokėjimo paslaugos teikėjas – „Aloqabank“.

Naudotis vienu įrenginiu, atliekančiu tris funkcijas (atsiskaitymo kortelėmis, kasos aparato, fiskalizavimo) prekybos tinklų darbuotojams ypač patogu, jis taupo ne tik kasininkų, bet ir pirkėjų laiką.

Per artimiausias tris savaites šiuos universalius „Smart Peak“ atsiskaitymo įrenginius numatoma įrengti daugiau nei 1 000-yje prekybos vietų. O iki šių metų antrojo ketvirčio šis skaičius gali siekti ir  40-50 tūkstančių.

Šiuo metu viena iš pagrindinių mūsų užduočių – suteikti kuo daugiau Uzbekistano finansinių įstaigų galimybę naudotis sukurta ekosistema, įgyvendinant visus sudėtingus techninius darbus ir užtikrinant bendradarbiaujantiems bankams kuo spartesnį naujų atsiskaitymo paslaugų išėjimą į rinką.

Šaltinis: Ashburn.eu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

komentarai

Vilniuje 15-ąjį kartą vyko „Vilties“ šventė

Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Vilties“ šventę rėmė BS/2 skaityti »

Mūsų dovana giriai – 500 medelių!

UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ darbuotojai prisijungė prie Lietuvos nacionalinio miškasodžio „Kad giria žaliuotų“. skaityti »

Įmonių grupės „Penki kontinentai“ strateginės sesija: keitimasis patirtimi ir plėtros planai

2024 m. sausio 22-26 dienomis Vilniuje vyko kasmetinė įmonių grupės „Penki kontinentai“ strateginė sesija. skaityti »

BS/2 remiama Karina iškovojo Lietuvai 1-ąją vietą Pasaulio rungtynių šokių čempionate!

Penkiolikmetė Karina Gasanova kartu su dvylikamete Arina Šiukštaite iškovojo pirmąją vietą jaunių duetų varžybose Japonijoje. skaityti »

„ASHBURN International“ ir „Rietumu banka“ drauge skatins el. mokėjimų plėtrą Baltijos šalyse bei Europos Sąjungoje

Planuojama, kad „ASHBURN International“ teiks „Rietumu banka“ platų atsiskaitymo įrenginių asortimentą ir jų veiklos užtikrinimo paslaugas. skaityti »

PENKI rėmė Agnės Kuzmickaitės kolekcijos transliaciją

Lapkričio 23 d. garsi Lietuvos dizainerė Agnė Kuzmickaitė pristatė savo kolekciją. skaityti »

PENKI kelionę laimėjo lojali klientė Valentina

Savo 25-ojo gimtadienio proga UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ (PKKC) vienam iš savo PENKI interneto klientų padovanojo kelionę! skaityti »

PENKI gavo Šeimos kortelės partnerio apdovanojimą

Per metus bendrovė suteikė nuolaidas PENKI šviesolaidiniam internetui daugiau kaip 100-ui Šeimos kortelę turinčių šeimų Vilniaus mieste ir nuolaidas išmaniajai televizijai beveik 50 šeimų visoje Lietuvoje. skaityti »

PENKI paslaugas teikiančios įmonės atsakingumą patvirtina sertifikatas ISO 14001

UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ įsidiegė sertifikatą ISO 14001. skaityti »

BS/2 10-ą kartą rėmė teniso turnyrą „BFI Cup 2023“

„Penkių kontinentų“ grupė turnyre turėjo ir savo komandą. skaityti »