Asociacijos „Viltis“ šventę palaimino snaigės

Publikuota: 2017 m. gegužės 11 d. ketvirtadienis

Sutrikusio intelekto žmonių globos asociacija „Viltis“ trečiadienio popietę (gegužės 10 d.) šventė geros kaimynystės ir draugystės šventę „Draugystės tiltai apleistuose praeities kiemuose“. Tai tradicinis renginys, kasmet organizuojamas gegužį netoli asociacijos dienos centro Vilniuje, „Loft Town“ teritorijoje. Šįmet jis vyko jau aštuntą kartą.

Į renginį iš visos Lietuvos suvažiuoja sutrikusio intelekto ir neįgaliųjų organizacijų atstovai. Jie bendrauja vieni su kitais, koncertuoja ir prekiauja savo rankdarbiais. Šventę aplanko ir kaimynystėje gyvenantys bei dirbantys žmonės.

„Nors oras šįmet ne itin lepina, savo širdžių šiluma ir šypsenomis jį būtinai įšildysime“, – optimistiškai sakė asociacijos „Viltis“ vadovė Dana Migaliova.  Anot šventėje apsilankiusio kunigo Antano Saulaičio, sniegas ir lietus visuomet buvo laikomas palaimos ženklu, taigi ir ši šventė buvo tarsi palytėta dangaus. „Vienas iš gražiausių dalykų, kad ši šventė suartina šalia gyvenančius ir dirbančius žmones“, – sakė A. Saulaitis.

Šiemet prie šventės prisijungė ir netoliese įsikūręs motociklininkų klubas „Hells angels“, į renginį atvežęs asociacijos „Viltis“ vėliavą ir sukėlę džiugų minios šurmulį.

Gražia švente, vykstančia sode, kuris kažkada buvo gamyklos teritorija, pasidžiaugė Žirmūnų seniūnė Ona Suncovienė, simboliškai įteikusi asociacijos vadovei lietuvišką šiaudinį sodą.

Renginį, kaip ir kasmet, aplankė įmonių grupės „Penki kontinentai“ darbuotojai, iš mugės išsinešę ne vieną mielą šventės dalyvių rankomis pagamintą kūrinį.

„Džiugu matyti tiek daug besišypsančių veidų, prisijungti prie jų ir pasisemti optimizmo bei vilties“, – sakė įmonių grupės studijos „Penki TV“ vadovė Ieva Baniulytė.

Šiemet šventėje koncertavo meninis kolektyvas „Saulės spindulys“ iš Šalčininkų, „Kibirkštėlė vilties“ iš Panevėžio, vokalinė grupė „Verkiukai“ iš Vilniaus Verkių rajono, ansamblis „Vyturėliai“ su solistu Dareku Budrevič iš Vilniaus „Atgajos“ specialiosios mokyklos, Vilniaus specialiojo ugdymo centro „Aidas“ grupė, dienos centrų „Šviesa“ ir „Mes esame“ ansambliai, Vilniaus „Vilties“ specialiosios mokyklos-daugiafunkcinio centro solistė Akvilė Pažeirinytė, šokių grupė iš Alytaus ir kt.  

Renginio „Draugystės tiltai apleistuose praeities kiemuose“ tikslas – mažinti sutrikusio intelekto žmonių socialinę atskirtį, keisti neigiamą visuomenės nuostatą ir klaidingą požiūrį į sutrikusio intelekto žmonių gebėjimus.Vaizdo reportažas iš šventės

Šaltinis: Penki.lr
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

„Penki“ ir GOODLIFE kviečia į nemokamą treniruotę Verkių regioniniame parke (2)

Šviesolaidinis tinklas „Penki“ ir sporto bei laisvalaikio klubas GOODLIFE kviečia į antrą nemokamą funkcinę treniruotę. Susitikime rugpjūčio 23 d. (ketvirtadienį) 19.30 val. Verkių regioniniame parke. skaityti »

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »