Minima Pasaulinė grafinio dizaino diena

Publikuota: 2013 m. balandžio 27 d. šeštadienis

Balandžio 27 d. švenčiama Grafinio dizaino diena. Ji pradėta švęsti nuo 1995 m., pasaulinės grafinio dizaino asociacijos (www.icograda.org) iniciatyva. Tai profesinė grafikos dizainerių šventė.

Grafinis dizainas – vizualinio turinio pateikimas įvairiomis meninėmis ir techninėmis priemonėmis. Grafinis dizainas paprastai susijęs ne tik su meninių vaizdų kūrimu, bet ir su analize, organizavimu ir pateikimo metodais vizualinės komunikacijos problemų sprendimams. Tai tarpdisciplininė komercinių ir nekomercinių institucijų vizualinės komunikacijos problemų sprendimo veikla, kurioje reikia suderinti turinio vizualinį kūrybiškumą su komunikacijos, technologijų ir verslo žiniomis. Grafinio dizaino terminą pirmą kartą 1922 m. panaudojo JAV dizaineris William Addison Dwiggins.

Grafinio dizainerio užduotis – pateikti optimalius vizualinės komunikacijos problemos sprendimo būdus tiek komercinėje, tiek nekomercinėje srityje. Sprendimo būdai ir rezultatai tiesiogiai priklauso nuo kliento suformuluojamos užduoties. Komunikavimui paprastai naudojami statiniai elementai – žodžiai (tipografija), vaizdai ir kiti grafiniai elementai (vizualinė medžiaga). Tačiau šiuolaikiniame grafiniame dizaine jau naudojama ir vaizdo animacija bei garsas (pvz., internetinės svetainėse, kompanijų ar produktų animuotose prezentacijose). Grafikos dizainerio veiklos zona – vizualinė – verbalinė ekpresija. Populiariausi darbo įrankiai – „Adobe Creative Suite“ ir „CorelDraw“ programiniai paketai.

Šaltinis: penki.lt, wikipedia.org
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Naujajame Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete – 4 naujos programos

2014 m. savo veiklos 40-metį minėsiantis VDA Klaipėdos skyrius šiemet tampa fakultetu, būsimiems studentams pasiūlysiančiu keturias naujas studijų programas: Grafinį dizainą, Interjero dizainą, Šiuolaikinį meną ir medijas, Urbanistinį projektavimą. skaityti »