Vilniuje viešės Nobelio premijos laureatas

Publikuota: 2017 m. kovo 8 d. trečiadienis

Kovo 14-17 d. Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre vyks 60-oji tarptautinė fizikos ir gamtos mokslų studentų konferencija „Open Readings 2017“. Šiemet konferencijoje svečiuosis daugiau nei 350 jaunųjų mokslininkų iš daugiau nei 20 šalių ir net 9 kviestiniai užsienio pranešėjai, tarp kurių ir 2016 m. Nobelio laureatas chemikas Ben Feringa.

„Šiemet „Open Readings“ konferencijoje lankysis itin daug užsienio mokslo žvaigždžių. Pranešimą skaitys 2016 m. Nobelio premijos laureatas Ben Feringa, kuris specializuojasi molekulinės nanotechnologijos srityje, turi daugiau nei 30 patentų, yra paskelbęs per 750 mokslinių straipsnių ir vadovavęs daugiau nei 100 doktorantų. Taip pat didžiuojamės sulauksiantys vieno iš 50 geriausių mokslininkų pasaulyje Michael Grätzel, kuris neseniai buvo apdovanotas Millenium Technology prizu.

Konferencijoje dalyvaus ir Ročesterio universiteto Optikos instituto direktorius, FTMC Tarptautinės patarėjų tarybos narys, THz mokslo ir technologijų lyderis prof. Xi-Cheng Zhang. Kviestinius pranešimus skaitys kiti mokslo srityje nusipelnę mokslininkai iš Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Italijos. Užsienio mokslininkų vizitai, jų patirties sklaida – vienas iš Fizinių ir technologijos mokslų centro tikslų siekiant taikomojo mokslo ir inovacijų plėtojimo sinergijos“, – teigia Fizinių ir technologijos mokslų centro vadovas prof. habil. dr. Gintaras Valušis.

„Open Readings 2017“ – tarptautinė platforma, kur studentai ir jaunieji mokslininkai iš viso pasaulio pristato savo vykdomų mokslinių tyrimų rezultatus fizikos bei gamtos mokslų srityse. Drauge ši konferencija – tai puiki proga magistro ir doktorantūros studijų studentams pristatyti savo rengiamus darbus didesnei auditorijai, gauti konstruktyvios kritikos ir naudingų patarimų. „Open Readings 2017“ organizuoja VU Fizikos fakulteto Studentų mokslinė draugija, VU OSA ir SPIE studentų skyriai, Fizinių ir technologijos mokslų centras.  Daugiau informacijos>

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

„Penki“ ir GOODLIFE kviečia į nemokamą treniruotę Verkių regioniniame parke (2)

Šviesolaidinis tinklas „Penki“ ir sporto bei laisvalaikio klubas GOODLIFE kviečia į antrą nemokamą funkcinę treniruotę. Susitikime rugpjūčio 23 d. (ketvirtadienį) 19.30 val. Verkių regioniniame parke. skaityti »

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »